Skocz do zawartości

Jakie krewetki wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czytałem i szukałem całkiem sporo ale nie mogę się zdecydować :P

 

Otóż jakie krewetki mógłbym kupić?

 

Akwa 15l.

 

Chodzi mi głównie o to jakie krewetki najmniej się rozmnażają, ogólnie nie chcę mieć tak że kupię np.4 krewecie a po miesiącu będę miał ich 20szt.

 

Głównie boję się właśnie tego rozmnażania :)

 

proszę o podpowiedzi

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałam to Amano rozmnażają się tylko w słonawej wodzie. Dokładnie to znalazłam takie coś:" Larwy bez problemów przeżywają 7 dni w słodkiej wodzie, natomiast 8 dnia pada 100% miotu." Tylko nie orientuję się w jakim akwarium powinny być, tzn jaki litraż.

 

Poza tym wszystkie krewetki kontrolują rozmnażanie, więc niemożliwe jest że z czterech nagle zrobi się tyle, że nie będą miały gdzie się poruszać, chociaż 20 młodych to praktycznie pewne, że będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmnażaniem się nie przejmuj, po pierwsze daje ogromną frajdę obserwowanie jak samice noszą jajka i jak maluchy potem rosną, a po drugie na pewno bez problemu znajdziesz nabywcę na ewentualny nadmiar krewetek. Nawet jeżeli nie masz znajomych którzy by je przygarnęli, to wystarczy dać ogłoszenie w internecie i na pewno ktoś z Twojej okolicy chętnie je przyjmie. Mój kumpel na przykład hoduje red cherry, za zgodą właściciela sklepu zoologicznego powiesił ogłoszenie na szybie że sprzedaje krewetki za 2zł sztuka i teraz ludzie sami się do niego zgłaszają. Jeżeli będziesz chciał oddać krewety za darmo to tym bardziej nabywcy się znajdą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

ogólnie nie chcę mieć tak że kupię np.4 krewecie a po miesiącu będę miał ich 20szt.

To Cię pocieszę, doświadczona mamusia Red Cherry przeciętnie nosi około 50 jajeczek :)

 

Wybierz sobie jeden rodzaj z rodziny Neocaridina Heteropoda gdyż one są odpowiednie na początek, są bardzo wytrzymałe, wytrzymują temperatury nawet do 33*C czego nie poleca się robić gdyż wolą zdecydowanie niższe do spokojnego życia, parametry wody można mieć "zwyczajne" nie trzeba ustawiać jakiś specjalnych. Wybór kolorystyczny jest dość duży, czerwone - Red Cherry; białe - White Perl; niebieskie - Blue Perl; żółte - Yellow coś_tam, nie pamiętam nazwy; wielokolorowe/mogą się trafić niebieskie, czarne z żółtymi ślepkami, zielone - dzika/pierwotna Neocaridina Heteropoda błędnie zwana handlowo babaulti rainbow;

 

Z tego co wyczytałam to Amano rozmnażają się tylko w słonawej wodzie.

Tej sugestii nie bierzemy w Twoim przypadku pod uwagę, amano jest duża krewetką, dość szaloną, potrafi wyjść ze zbiornika jak jej coś nie pasuje, poza tym w 15 l raczej dobrze jej nie będzie.

 

Krewetki red cheery szybko się mnożą, łatwo lecz są podatne na chemię np.FMC oraz na podwyższony poziom NO2, więc filtr musi być.

Jasne ... a to FMC to się tak przy dobrej filtracji utylizuje samo do atmosfery. Beniek krewetki nie chorują na choroby ryb, tu nie wystarcza "trucizna" w wersji "trzy trutki po 1/3 każdej". Siejesz mętlik w głowie początkującego akwarysty zupełnie zbędny zresztą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak wyczerpującym wykładzie kolegi dzikiego mogę jedynie dodać, że z krewetek karłowatych, których larwy potrzebują słonej wody do rozwoju i są dość niewielkie jest np.:

- orange

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSm5ccl6vhHFwCboKJ8MRmclRw-uO8P72sJ-fIAVuugbCNvmSHw

 

Tylko może być problem z jej dostępnością w handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc chciałem mu uświadomić aby nie popełniał tego błędu i nie dodawał żadnej chemii.

Jeśli chcesz przekazać komuś coś istotnego w sposób przyswajalny rób to najprościej jak się da bez górnolotnych kombinacji.

Oto przykład:

Przy krewetkach ograniczamy do niezbędnego minimum lanie wszelakich cudnych preparatów, żadnych uzdatniaczy do wody, żadnych leków na odstresowanie ryb, czy innych fantazyjnych płynów które mają polepszyć samopoczucie pana sprzedającego.

Koniec przykładu.

Im bardziej wdajesz się w szczegóły tym bardziej zacierasz intencje swojej wypowiedzi. Ostrzeżenie ma być krótkie i rzeczowe. Coś na zasadzie "odejdź ode mnie bo w ryj", krótko i rzeczowo.

 

Angielska nazwa tej krewetki to Orange Shrimp, wcześniej znana jako Caridina cf. propinqua, obecnie ma własną nazwę łacińską Caridina thambipillai. Są troszkę większe od Heteropod ale też bardziej żywiołowe, dekielek lub szkło do nakrycia akwarium przy tych krewetkach jest obowiązkowe. Mam ich kilka w 25l zbiorniku i pistia na lustrze wody nie jest dla nich przeszkodą żeby co jakiś czas wyskoczyć.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...