Skocz do zawartości

co do akwarium 18L o wymiarach: 35x23x23,5


Rekomendowane odpowiedzi

Mam drugie akwarium o wymiarach /dł. x gł. x wys./: 35x23x23,5

Zajmę się nim po restarcie głównego akwarium.

 

Filtracja: będzie HL-BT700

Ogrzewanie - bez /w 126L bez grzałki mam ok 25st C więc w małym powinno być tak samo/ ale mam jakąs w zapasie

Oświetlenie: najprawdopodobniej lampka biurkowa, akwarium jest chyba nietypowe więc ciężko by było kupić gdzieś pokrywę

Podłoże: żwir z dużego przesypię trochę trochę /w dużym będzie czarny/ Tu widać mój żwirek viewtopic.php?f=42&t=30548

Dekoracje : coś może wymyślę, czekam na sugestie

Pokarmy: kupię co trzeba w zależności od obsady

rośliny: coś przełożę z dużego, może mech, moczarkę, Trichomanes Javanicum "Borneofern" lub gałęzatkę?

 

Jaka obsada? Rybki odpadają bo za małe a bojownik którego mam będzie się lepiej czuł w 126L.

Myślałem o krewetkach, raczkach, ślimakach, żabkach. No ale wszystkiego naraz się chyba nie da.

Co sugerujecie i polecacie a co odradzacie?

Krewetki - ile sztuk i jakie gatunki z powszechnie dostępnych? Najlepiej takie gatunki aby się nie krzyżowały

Raczki - czy do takie akwa można choć jednego czy odpuścić?

Ślimaki - jest cała masa ładnych ślimaków. Jakie się nadają do takiego akwa? Może coś z tego: Clithon Diadema, Ampularia Gold /bądź inna Ampularia/, Ślimak zebra, BROTIA PAGODULA. I ile by nie przedobrzyć?

Żabka: karlik szponiasty albo coś innego? Pewnie odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krewetek to najpopularniejsze i najłatwiej dostępne są Red Cherry, chyba najłatwiejsze w hodowli. A jak krewetki to dużo mchów :)

A na ślimakach niespecjalnie się znam, ale wydaję mi się że te które dorastają do 3 cm móglbyś mieć.

To co znalazłam w necie o ślimakach, które wymieniłeś:

 

Clithon Diadema rośnie do 2 cm. (więc chyba możesz je "wcisnąć" do siebie)

Ampularia rośnie do 5 cm, ale jest napisane również, że jednego slimaka można trzymać już w 10 l.

Ślimak zebra: "Wielkość zbiornika: >15 lirów, koniecznie z pokrywą, aby ślimor nie uciekł"

BROTIA PAGODULA rośnie do 5,5 cm więc chyba troszkę za duże na Twoje akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do krewetek to najpopularniejsze i najłatwiej dostępne są Red Cherry, chyba najłatwiejsze w hodowli. A jak krewetki to dużo mchów :)

A na ślimakach niespecjalnie się znam, ale wydaję mi się że te które dorastają do 3 cm móglbyś mieć.

To co znalazłam w necie o ślimakach, które wymieniłeś:

 

Clithon Diadema rośnie do 2 cm. (więc chyba możesz je "wcisnąć" do siebie)

Ampularia rośnie do 5 cm, ale jest napisane również, że jednego slimaka można trzymać już w 10 l.

Ślimak zebra: "Wielkość zbiornika: >15 lirów, koniecznie z pokrywą, aby ślimor nie uciekł"

BROTIA PAGODULA rośnie do 5,5 cm więc chyba troszkę za duże na Twoje akwa

Dzięki za opinię i czekam na kolejne :D

 

A czy Red Cherry krzyżują się z Babaulti?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Red Cherry(hoduje je w Shrimp Set 10).Co do krzyżowania,krzyżują się ale nie dadzą za łądego potomstwa.

Dlatego pytam. Bo jakbym się zdecydował na 2 gatunki krewetek to na takie co sie nie krzyżują aby uniknąć brzydkich dzieciaków :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada? Rybki odpadają bo za małe a bojownik którego mam będzie się lepiej czuł w 126L.

Jest sporo miniaturowych rybek do takich małych baniaczków, ale z dostępnością o wiele gorzej nawet od rzadkich L-ek...

 

Z takich popularniejszych, dostępnych w Polsce, Drobniczki.

Bardzo małe, dobrze czułyby się w takim baniaku, ew. niewiele większe samce endlera, tylko czystego, nie dużych krzyżówek z Pawim oczkiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Cherry nie miesza się z Babaulti. Te pierwsze to Neocaridina denticulata, a te drugie to Caridina cf. babaulti. To tak jakby mówić, że molinezja z mieczykiem sie mieszają. Obie to żyworódki, ale jedna jest z rodzaju Poecilia, a druga Xiphophorus. Krewetek jest wiele, ale nie wszystkie się ze sobą mieszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

No to dajcie znać czy nie przesadzę z obsadą.

Red Cherry - 5

Babaulti - 5

może jeszcze 3 gatunek - 5

gupiki - 1+2

lub Drobniczki jednodniówki - 4

karlik szponiasty - 1

ślimaki /Clithon Diadema, Ampularia, zebra lub coś innego/ - 2

 

Za dużo czy jeszcze ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

No to dajcie znać czy nie przesadzę z obsadą.

Red Cherry - 5

Babaulti - 5

może jeszcze 3 gatunek - 5

gupiki - 1+2

lub Drobniczki jednodniówki - 4

karlik szponiasty - 1

ślimaki /Clithon Diadema, Ampularia, zebra lub coś innego/ - 2

 

Za dużo czy jeszcze ok?

Lepiej żebyś wybrał jeden gatunek, góra 2 krewetek.

Gupiki endlera/ drobniczki - ok.

Karliki są chyba stadne, ale głowy nie dam uciąć, lepiej żeby ktoś inny się wypowiedział.

Ślimaki - ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...