Skocz do zawartości

Środek zwalczający glony - jak stosować?


Agusia1301
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w związku z zakupieniem preparatu do zwalczania glonów TetraAqua Algumin. Na opakowaniu jest napisane jedynie jak rozpuscić ten preparat (5ml na 10l wody) ale nie wiem zupełnie jak do tego się zabrać. Mam to po prostu wlać do akwarium? Przed czy po czyszczeniu akwarium i wymianie wody? Rybki mogą zostać w akwarium czy mam je wyciągnąć? Jesli tak, to mam moze pewien czas poczekac do ich wpuszczenia? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko dlatego bo jesteś nowa na forum . Temat masz niedostosowany do wymogów.

Odradzam kupowanie i stosowanie jakichkolwiek preparatów na glony to strata kasy i skuteczność chwilowa więc jedynym wyjściem jest prawidłowa obsada i parametry wody w zbiorniku.(Tematów o glonach znajdziesz tu na forum sporo).

Jeśli chodzi o Tetra Aqua Algumin to zagęszczony humus więc aby nie pływały brązowe gluty trzeba przepisową dawkę rozbełtać w przynajmniej litrze wody i wlać do akwarium "z rybami ",powoduje efekt czarnej wody bo zawiera humus i garbniki,po wlaniu dobrze by było napowietrzać zbiornik.Zabieg można powtórzyć po ok.4 tygodniach (4 podmianach 25% wody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...