Jump to content

GUPIKI W BW


Pyszczak12
 Share

Recommended Posts

Gupiki nie są gatunkami żyjącymi w czarnych wodach, dlatego mają też inne wymagania co do parametrów wody. Czarne wody są miękkie i kwaśne, a gupiki wolą twardszą wodę i pH około 7 i nawet lekko zasoloną.

Link to comment
Share on other sites

BW w sensie tylko kolor wody i wystrój, czy takie z prawdziwego zdarzenia z dbaniem o parametry wody?

Jeśli będziesz lał tylko kranówkę i dajmy na to robił lekką herbatkę torfem, to nadadzą się każde żyworódki, oczywiście dobrane względem wielkości baniaka. Garbniki im nie zaszkodzą, a w dodatku mają dużą tolerancję na parametry.

 

Gdyby to było BW z prawdziwego zdarzenia, z kwaśną i bardzo miękką wodą, to nie polecałbym żyworódek - ale skoro się nimi interesujesz do tego biotopu, to specjalnie o parametry adekwatne do BW dbał pewnie nie będziesz.

 

Nie zmienia to faktu, że żyworódki z BW, nie mają absolutnie nic wspólnego. Większość gatunków preferuje warunki zgoła odmienne, ba dla wielu świetnym środowiskiem byłaby typowa tanga. Dlatego pomysł pakowania takich ryb do BW, jest co najmniej średni.

Jeśli już odtwarzasz jakiś biotop to zadbaj też o dobór ryb które w naturze w nim występują. Takie będą czuć i prezentować się najlepiej. Bajeczne barwy żyworódek w herbatce to nie bardzo... ale np. "świecące" neony zielone, to już co innego.

 

Kojarzy mi się też gatunek który lubi w miarę kwaśną i miękką wodę, w przeciwieństwie do większości swoich kuzynów, ale sobie nie przypomnę teraz który to. Poszukam i dam Ci znać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...