Skocz do zawartości

[200l] Mordimerowe


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wyrośniętą parkę Rocio w identycznym zbiorniku i ją odsprzedałem bo stwierdziłem, że 100cm to zdecydowanie za mało.

Moim zdaniem łączenie ich z Thorichthys maculipinnis nie będzie dobrym rozwiązaniem. "Eliotki" spokojnie są w stanie również osiągnąć te 18cm, pamiętaj o tym :D.

 

Nie lepiej wybrać mniejszego T. meeki i dodać do niego C. sajica / A. multispinosus ? Fajnym uzupełnieniem obsady byłyby Ameki lub Molinezje Żaglopłetwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak.

 

Trzymam te dwie pary już jakiś czas w 300l i obserwuję. Obydwie objęły rewiry i przystępują do tareł systematycznie.

Parka niebieskołuskich jest na chwilę obecną wielkości elliotek a patrząc na ich przyrost nie zanosi się aby osiągnęły swoje maksymalne rozmiary.

 

Biorę pod uwagę to co piszesz od samego początku planowania baniaków.

Mam do dyspozycji jeszcze 450l w którym nie wiem co będzie pływać (być może pielęgnice) więc pole do działań i roszad jest :-).

 

Dzięki za wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, 450L to już coś. Szłoby spróbować np Rocio + (trochę ryzykownie) ExCichlasoma salvini - to byłby piękny widok :D.

Tutaj, przy tej aranżacji poszedłbym w Julidochromisy z Tanganiki ew. "małe CA" o którym wspominałem - ten zbiornik jest fajny i ma potencjał, niestety 20cm (i czasem wiecej) Rocio mogłaby troche miec za mało miejsca.

Oczywiscie zrobisz jak uwazasz i podzielisz sie z nami swoimi uwagami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...