Jump to content

[200l] Mordimerowe

mordimer
 Share

Recommended Posts

Miało być 240l, ale jegomość na aukcji sam nie wiedział jakie miał akwarium. Kiedy podał mi wymiary (już po kliknięciu "kup teraz" musiał obniżyć kwotę o 25% 8-).

Tym sposobem zarobiłem na kubełek ;)

Zbiornik zalałem wczoraj.

Wymiary 100x40x50 profil.

Podłoże: Ziemia kwiatowa + czarno-biały drobny żwir.

Filtr - wewnętrzny Aquael turbo 650 z samą gąbką - dojdzie kubełek.

Grzałka - 50W (docelowo do wymiany).

Oświetlenie - w pokrywie standardowej 2x30W (jakaś zwykła OSRAM + aqua glo)

Tło - biały brystol

Flora:

Nurzańce, Anubiasy, Blyxa + ta kępa po lewej stronie (Wy pewnie wiecie co to) :-)

Fauna: Jeszcze nie sprecyzowana - dyskusja już była, ale do 240 litrów.

Oczywiście rybki z Azji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie wiem co to za kępa (zwartki jakieś?). Na razie dość sterylnie, musi zdziczeć. Ten pstrokaty żwir mi się nie podoba. No chyba że czymś to obrośnie. Dałabym jeszcze ze dwa korzenie z przodu. I może coś na trzeci plan za tą czerwoną niezidentyfikowaną kępą ;) jakieś zielone dla kontrastu.

Czarno biały żwir, mieszanka. Jaki?

Jak nie wiesz, to prawdopodobnie marmur+bazalt, czyli do wymiany bo będzie zatwardzał wodę.

Nie pisze na opakowaniu - pomierzymy, zobaczymy. Zmiękczyć wodę też się da...

Nie wiem co to za kępa (zwartki jakieś?). Na razie dość sterylnie, musi zdziczeć. Ten pstrokaty żwir mi się nie podoba. No chyba że czymś to obrośnie. Dałabym jeszcze ze dwa korzenie z przodu. I może coś na trzeci plan za tą czerwoną niezidentyfikowaną kępą ;) jakieś zielone dla kontrastu.

Żwir zapewne częściowo obrośnie. Korzenie na pewno jakieś dojdą :-)

O trzecim planie za kępą pomyślę :-)

Ponowię testy za kilka dni (przy okazji sprawdzę w kranie).

ps. Niektóre rybki z Azji mają dosyć wysoką tolerancję jeżeli chodzi o twardość więc easy... - pożyjemy zobaczymy.

Jeżeli rzeczywiście twardość będzie zbyt wysoka, to wtedy będę działał.

thx

Ładny baniaczek ale oświetlenie do Azji przyda się lepsze.Zgaduję że będą tam gurami i więcej nie wiem :D

Zawsze mogę wymienić świetlówki na 39w (przynajmniej na dzień dobry tą jedną starą).

A co do obsady, to właśnie Gurami chciałbym.

A reszta? Może kilka kosiarek i jeszcze nie wiem jaka ławica (lub dwie).

Dzięki.

Niektóre rybki z Azji mają dosyć wysoką tolerancję jeżeli chodzi o twardość więc easy... - pożyjemy zobaczymy.

Tolerancje, ryby ogólnie mają sporą. Na tyle dużą że przykładowo neony przeżyłyby w typowej tandze [oczywiście bez pysków].

Z rybek które wymieniłeś w poprzednim temacie, tylko sumiki szkliste preferują twardszą wodę.

W każdym razie, jakbyś miał działać, to im szybciej, tym lepiej, najlepiej zanim rośliny się dobrze ukorzenią bo później cała zmiana żwiru + wymiana większości wody o złych parametrach może być problematyczna i wydłużyć dojrzewanie akwarium. Jeśli ten żwir będzie zatwardzał, a mogę się założyć o piwo że będzie, to jedynym rozwiązaniem będzie jego wymiana. Tutaj dodatkowe zmiękczanie, lanie RO itd nie pomoże.

Tyle dobrze, że masz testy i wiesz na czym stoisz. ;)

Doszedł kubełek - HW-302. Trochę busz się zrobił, bo musiałem przerzucić rośliny z innego baniaka (mojego pierwszego - 98l), który już raczej do użycia się nie nadaje - brzankarium poczekać więc musi...

Tymczasem - aktualna fotka.

Dołączona grafika

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Taka tam - nowa odsłona.

Dołączona grafika

Obsada:

25xRazbora klinowa

1+3 Bojownik syjamski

4x Bocja siatkowana

i ślimory bez zmian.

Gurami padały jak muchy (mam teorię na ten temat, ale to już przeszłość).

Na chwilę obecną - spokój.

i szefunio

Dołączona grafika

Bardzo ładnie :) Świetne kolory!

Jakie tam światło masz?

Jak się sprawuje kubełek (hw)?

Dzięki. Światło takie jak pisałem na początku "Oświetlenie - w pokrywie standardowej 2x30W (jakaś zwykła OSRAM + aqua glo)"

A Hw - no cóż. Cichutki. Tyle mogę o nim na razie powiedzieć.

Wydaje mi się (tak na oko, bo nie mierzyłem), że przepływ wody (patrząc na wylot z deszczownicy nie jest zbyt mocny).

Muszę zrobić jakieś porównanie z JBl-em, ale to jak znajdę czas lub przy grubszych pracach porządkowych ;-).