Skocz do zawartości

Garra Rufa...


Agassiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja to nie wiem o garra fura o Garra Rufa, Doctor Fish coś tam czytałem i kolega w Gryficach coś z nimi kombinuje ale co ?

 

 

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&c ... 58l358l3-1

Oj tam, oj tam... Nie czepiaj się. :D

A co do linku: Aleś się wytrudził...

 

Wujek :google: nie bije wiec opcja :szukaj:

 

 

Całe 6 sekund

 

Brzana ssąca-Garra rufa

 

WYSTĘPOWANIE

Turcja, Syria, Jordania

TEMPERATURA: pH \ dH:

15-28oC 6,5-7,5 \ do 16o

ROZMIAR:

12 cm

 

Dołączona grafika

 

Bardzo ciekawa ryba stosowana w ryboterapii czyli leczeniu chorób skóry (głównie łuszczycy) za pomocą żywych ryb. Garra rufa żeruje na chorej skórze oczyszczając ją, przy okazji wydziela do wody związki które podobno są lecznicze. Ta metoda leczenia jest bardzo kontrowersyjna, sami lekarze mają podzielone zdanie na temat ryboterapii. Można znaleźć opinie że ryby nie leczą łuszczycy a jedynie zaleczają objawy. W Polsce sanepid nie dopuścił tej metody leczenia, jednak istnieją specjalne senatora w Turcji, Niemczech, Szwajcarii, USA które leczą skórę tą metodą. Ryba ta nie jest bardzo popularna w akwarystyce ze względu na mało atrakcyjne ubarwienie. Jest to gatunek spokojny, cechujący się dużą tolerancją na warunki wodne w jakich żyje.

 

 

Następne15 sek znalezienie aukcji allegro .

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... Garra+Rufa

 

 

Coś jeszcze ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...