Skocz do zawartości

63l ogólne - czanin


czanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 63l

Wymiary: 60x30x35

Oświetlenie: 1 x 15W + pokrywa wyklejona folią odblaskową (daje radę).

Filtr: Aqua Szut Turbo 550

Grzałka: Nie używam na co dzień, ale w razie potrzeby mam coś na czarną godzinę.

 

Roślin kilka, ale nazw nie znam (chyba żabienica oraz moczarka 1szt).

Jest też korzeń, do którego przywiązałem kilka pędów (po prawej stronie - zasłania filtr).

 

Obsada:

1 x bojownik

4 x otosek

6 x kirysek panda

13 x neon innesa

 

+ kilkanaście zatoczków :evil:

 

Akwarystyką zająłem się przypadkowo, bowiem kiedyś dostałem bojownika od kogoś kto trzymał go w jakimś kieliszku i tak się zaczęło. Najpierw były mniejsze zbiorniki, potem 45l i w końcu dojechałem do 63l. Niestety ów pierwszy bojek (pionier!) już odszedł, a w jego miejsce pojawił się nowy. Akwarium funkcjonuje gdzieś od roku i przez ten czas przechodziło wiele zmian. Nie wykluczam, że prędzej czy później obecny stan także przeobrażę. Szczególnie zlikwidowałbym żabienice i dał coś innego, jednak póki co baniaczek wygląda tak jak poniżej. Dodam, że niedawno przyciąłem tył i trochę źle to zrobiłem, bo odlałem wodę, wziąłem nożyczki i równałem do poziomu lustra zapominając, że muszę zrobić dolewkę! :roll:

Aha.. W akwarystyce jestem amatorem, ale dużo czytam i pytam zanim cokolwiek zrobię. ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie zarosło, tylko przydał by się jakiś bardziej "rosochaty" korzeń z prawej strony i kokos z lewej ukryty w roślinach, tak żeby tylko wejście do niego było widoczne - jak dla mnie same rośliny nie wystarczają:) Ogólnie fajnie jest.

 

A czym grzejesz wodę? Transformator od światła grzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne opinie.

Nawet się nie spodziewałem. :lol:

 

Co do zmian o jakich napisał mój przedmówca, byłoby fajnie, ale wówczas musiałbym usunąć ze dwie żabienice (?), bo inaczej zrobiłoby się bardzo ciasno. Ten obrośnięty korzeń po lewej zajmuje już sporo miejsca i własnie w jego cieniu kryją się kiryski. Kokosa kiedyś miałem, ale było mniej zarośnięte. Mimo wszystko o jakiś zmianach jeszcze na pewno pomyślę. Chciałbym gdzieś dostać korzeń o cieńszych gałęziach (?) i wówczas usunąłbym ten obecny. Myślałem też o daniu na przód jakieś jednej lub dwóch innych roślinek zamiast tych żabienic (?).

 

Wodę owszem grzeje chyba transformator od świetlówki. :)

I robi to skutecznie, bo temperatura nie spada poniżej 25st. Aktualnie mam 26st, a jak zrobi się cieplej będzie trzeba wręcz wodę schładzać. Wodę ogrzewam małą grzałką jedynie w okresie wczesnowiosennym oraz zanim nie włączą ogrzewania w mieszkaniu w okresie późnej jesieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrza bardziej (większy ruch przy powierzchni - większe natlenienie).

Wygląda - zależy jak się kto przyłoży, ew jaką kupi.

Hałasuje i pryska jak jest nad wodą... a kto ją komu każe nad wodę dawać?

 

Poza tym, nawet gdyby to pokrywie (dobrej) takie pryskanie nie powinno szkodzić... pompka (brzęczyk, a raczej bąbelki z niego wylatujące), albo filtr wew z "bąbelkami" też pryska...

a "szum wody" niektórzy lubią ;)

 

Macie dziwne poglądy :P co Wam te deszczownice tak przeszkadzają... moim zdaniem to w małych akwa dobry sposób na zmniejszenie prądu bez ograniczania przepływu przez filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś padł mi bojownik.

Chorował od początku sierpnia i niestety po próbach z lekami dokończył żywota.

Teraz mam chorego neona... Nic nie je, schudł straszliwie. Ech.

Po raz kolejny przekonałem się, że leki kompletnie nie pomagają.

 

Możecie poradzić jak długo mam stosować węgiel aktywny by wyeliminować lek z akwarium???

Myślę też nad nowym bojkiem, a może macie propozycję na jakąś inną rybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...