Skocz do zawartości

Traszki Chińskie


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniaczek założony początkiem marca tego roku.Choć jest typowym akwarium pełni rolę akwa-terrarium.Teraz konkrety.

 

Baniak:

63l czyli 60x30x35 wypełniony wodą do 2/3 wysokości

 

Światło:

standardowe 1x15W

 

Filtr:

Eheim 2208

 

Grzałka:

brak

 

Podłoże:

gruby żwirek rzeczny,jakieś większe kamyki (przy hodowli tych zwierząt drobny żwirek wiąże się z ryzykiem połknięcia)

 

Rośliny:

-Hemigraphis exotica

-Limnophila heterophylla

-Echinodorus mixade

-Anubias

-Rzęsa (trochę przypadkiem)

 

Dekoracje:

korzenie mangrowca wystające nad powierzchnię wody,tworzące wysepki.

 

Temperatura:

waha się między 21 a 23 stopnie-wymogi mieszkańców.Zazwyczaj utrzymuje się 22 stopnie.

 

Mieszkańcy:

Cynops Orientalis czyli Traszka Chińska -3 osobniki dorosłe i 3 maluszki,urodzone już w tym zbiorniku.Młode wyglądają jak miniaturowe axolotle.Dorosłych było 4,ale jeden niestety zszedł,prawdopodobnie z przejedzenia (był straszliwie łakomy).

Zwierzątka karmione są co drugi dzień mrożonymi robalami (1 kostka drobno krojona).

Ostatnio w trakcie karmienia traszki zaczęły jeść z ręki,co było powodem mojej wielkiej radości.Ale największa radość i sukces to te 3 małe kinder-niespodzianki.

post-5054-13685164250333_thumb.jpg

post-5054-13685164250671_thumb.jpg

post-5054-13685164251024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwory cudowne, tylko ta fototapeta... :P

Drogie to? Stwory, nie fototapeta. :D

Jako,że nie da się naraz dodać więcej niż 3 zdjęcia

A właśnie że się da i to bez obciążania serwera forum! :D

Podsyłasz foty na jakiś hosting, np. imageshack.us, później bezpośredni link [direct link] dajesz w znacznikach [.img]link.jpg[./img] bez kropek i możesz dodać tyle fot ile chcesz. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym tłem jest tak,że to kompromis.Tomasz się uparł na nie.Płacił za połowę,więc niech ma,póki co oczywiście. ;)

Czy traszki są drogie? Hmm,nie wiem co mam ci odpowiedzieć.To zależy co kto uważa za "drogo".Ja płaciłam 80 koron za sztukę,czyli w przeliczeniu około 32zł.

Bardzo fajne zwierzątka,ale też bardzo delikatne.Można je wziąć do ręki,czy raczej na rękę,ale warunkiem jest to,że musi być mokra.Ich ciałka pokryte są śluzem zawierającym specjalne substancje ochronne.Suchą ręką można poważnie uszkodzić im skórę,co wiąże się z chorobami i nawet śmiercią.Ot takie dziwadełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, widzę, że koleżanka poszla w podobną stronę jak ja kiedyś z axolotlami, mam tylko nadzieję, że w twoim wypadku skończy się to lepiej niż u mnie, bo zachowałem wszystkie wytyczne jakie powinienem, dla prawidłowego życia i rozwoju płazów a mimo to po jakimś czasie zwierzątka padły... Wyślę Ci na pw forum na którym się opierałem podczas hodowli, może się coś przyda. Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shem zanim powstał ten baniak oczytałam się jak nigdy dotąd.Dzięki za link,skorzystam,poczytam,aczkolwiek działam instynktownie i dobrze na tym wychodzę.

 

Mrs.Wolf jak tylko mi się uda zrobić to wstawię fotki dzieciarków.One są bardzo małe i strasznie sprytne,tak że wcale nie jest to takie łatwe.A jak małe to sobie wyobraźcie-łapki mają grubości mniej więcej włosa.Tak,tak,już są kijankami z łapkami.Za jakiś czas zanikną im skrzela zewnętrzne.Teraz wyglądają tak jakby zmniejszyć axolotla do wielkości 1,2cm,tylko czarne.

 

Auch78 niestety,ale 63l to minimum litrażu.Teoretycznie jak by spojrzeć na wymiary podstawy akwarium to w sumie nie ma przeciwwskazań,ale tu chodzi też o wysokość.Minimum wysokości wody to 20cm.Wskazane są wysepki,na które traszki lubią wychodzić.To że lubią się czasem wysuszyć nie znaczy że lubią się smażyć,a świetlówka jednak grzeje,więc lepiej jak jest wyżej.Dlatego też te 35cm wysokości baniaka to też minimum.Poza tym jak każde zwierzątko lubią mieć swoją przestrzeń życiową,choć duże nie są,bo końcowa długość to 10cm.

Myślę,że ci rozjaśniłam nieco temat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje "Dżaberki" akurat uwielbiają mrożone larwy komarów.Próbowałam dawać im inne żarełko,ale stwierdziły żebym sama sobie to jadła. :lol:

Auch wystarczająco konkretnie opisałam wymogi traszek.Twoja wola,ale nie wróżę im długiego życia w za małym baniaku.Niestety.To nie jest proste do hodowli zwierzątko.Naprawdę bardzo bardzo wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas minął od mojego ostatniego pisania.

Trochę zeszłam na "złą drogę" i zostawiłam "Traszkarium" (ja nie mogę,ale wymyśliłam nazwę :D ) na pastwę losu.Było to działanie celowe i przyniosło nieoczekiwany skutek.Ten "skutek" to 4 mały Dżaberek.Fajnie tak nagle odkryć kolejnego mieszkańca.Muszę jeszcze pomyśleć nad lekką zmianą aranżacji,ale to za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzisz Rafi tu zdania są podzielone.Dodałam kilka roślinek,ale raczej im się to nie podoba.Takie jakieś obrażone są.Przez małą ilość roślin chciałam uzyskać bardziej naturalne warunki środowiskowe w baniaku,czyli prościej mówiąc chciałam,żeby się trochę zagloniło.Poza tym mają kryjówki pod dużym korzeniem.

Tak się ostatnio mocniej przyjrzałam i doszłam do wniosku,że mam 2 samice i 1 samca,więc jest przypadkowo dobry dobór osobniczy.

Maluchy zaczynają się powoli wybarwiać.Do zaniknięcia skrzeli zewnętrznych jeszcze daleko,ale już jeden ma biały brzuszek.Zauważyłam,że zaczynają być ciekawskie i dość odważne.Jak wkładam im kawałki żarełka to zamiast uciekać,zaczęły plątać się pod palcami.Czasem aż się boję,żeby im krzywdy przez przypadek nie zrobić.

Generalnie jest ok i tylko czekać na kolejne małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki dorastają.Od wczoraj już 2 maluchy wyszły na wysepkę.Wiąże się to z zaniknięciem skrzeli zewnętrznych i wytworzeniem płuc.Początkowo młode przez większość czasu przebywają na lądzie.Dopiero po jakimś czasie decydują się na życie albo w wodzie,albo na lądzie.Moje dorosłe traszki upodobały sobie środowisko wodne.

Natura jest niesamowita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo,oto na zdjęciu młoda traszka.Brzuszek jeszcze nie wybarwiony,ale dzielnie zasuwa po szybie.Jest ogromna ;) Wystarczy porównać z wielkością termometra.

 

Aha i jeszcze małe sprostowanie.Podrostków jest 4.I jeszcze 2 maluszki zlokalizowałam.

Jak to latem,temperatura jest co tu dużo gadać,troszkę zbyt wysoka,bo 25-26 stopni.Zadziwiające jest to,że im to zupełnie nie przeszkadza.

post-5054-1368516471464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi już ci mówię.Mam filtr aquaball eheima.Na wylocie zamontowałam deszczownię (w zestawie).Deszczownia jest 2cm nad powierzchnią,tak żeby woda wylatująca rozbijała się o korzeń.Nie daje to dużych bąbelków.Generalnie zwiększa to ruch wody.Dżaberki są przyzwyczajone.Poza tym i tak czasem podpływają do powierzchni,żeby zaczerpnąć powietrza.Próbowałam różnych ustawień filtra,ale ta opcja jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry. Jestem nowa na tym forum i (nie ukrywam) nie wiem co zrobić. Otóż zdecydowałam się na małą hodowlę traszek chińskich. Mam 2 sztuki i są u mnie coś ponad miesiąc. Jedzą i pływają, wydają się zdrowe, ale jedna z nich jakby wypłowiała, stała się brązowa. W jej zachowaniu nic się nie zmieniło. Martwię się o nią, chciałabym tylko wiedzieć, czy to jest normalne, czy coś się z nią zaczyna dziać. http://www.fotoszok.pl/show.php/862258_ ... 7.jpg.html <---link do zdjęcia traszki. Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...