Jump to content

Chore Microrasbory Galaxy

Recommended Posts

Hej,

Coś nie tak z moimi Danio, sprawa wygląda tak: kilka rybek dostało jasnych plamek na ciele - jak się przyjrzeć, plamki nie są naroślami, bardziej wyglądają na "wytrawione" dziury w rybce. Są wielkości 2-3,5mm. W końcowym stadium choroby wyraźnie widać widać "duży krater" w ciele rybki, jej łuski zaczynają odstawać, po czym zdycha.

Pojawiły się... kilka miesięcy temu, ale nie przejąłem się nimi, ponieważ pojawiły się tylko u jednej rybki, która po 2, 3 tygodniach chorowania ozdrowiała: cały czas zachowywała się normalnie, była żwawa i miała apetyt. W pewnym momencie rany przestały się powiększać i delikatnie się zabliźniły.

Jakieś 2 miesiące później rybkę znowu dopadła choroba, niestety - po kilku dniach zupełnie zbladła, przestała pływać, opadła na dno i skonała.

Później dłuższy czas był spokój, ale jakieś 3 tygodnie temu kolejna rybka zachorowała. Naprawdopodobniej zdechła, ponieważ po kilkudniowej nieobecności już nie dostrzegłem żadnej ryby z plamkami (w sumie w akwarium jest około 25 galaxy). Jako że podobnie jak poprzednia ofiara rybka była jedną z największych, uznałem to za objaw starości i naturalną kolej rzeczy (w końcu ryby cały czas zachowywały się normalnie).

Niestety, kilka dni temu zaczęły się pojawiać podobne plamki u 4 osibników, które mają zaledwie 4-5 miesięcy.

Woda: pH 7,1-7,2 // Two 19st n // Tww 8 st n // NO3 ~25 // NO2 0

dozowanie CO2, ostatnio możliwe skoki temperatury do 28 stopni

plamki na ciele to morze być rybia ospa

ale z dziurami w rybie nigdy się nie spotkałem .

na pewno nie jest to naturalna kolej rzeczy

i to nie objaw starości

temperatura 28 C jest za wysoka

najlepsza to 22-24 C

od kiedy masz akwarium ?

wstaw zdjęcie akwarium .

No właśnie ospy rybiej to nie przypomina, bo ryba nie jest pokryta małymi plamkami, tylko ma 1, 2, góra 3 większe "wyżarcia".

Już staram się utrzymać temperaturę na poziomie 25 (zamontowałem wentylator w pokrywie), bo niestety pokój od południowej strony.

Zbiornik działa od grudnia 2010, ale ryby wpuszczone były dopiero w lutym. Zdjęcia mam mocno nieaktualne, jedyna rzecz na czasie to nagrany przeze mnie film:

ale wszystkie ryby na nim są zdrowe.

Spróbuję zrobić zdjęcie którejś z chorych, ale może być to trudne.

oglądałem film

akwarium śliczne

przykro mi ale nie wiem co to za choroba

sam walczyłem z chorobą neonów

nikt nie wiedział co to za choroba

i wszystkie mi padły

padały po kolei raz na tydzień

jadł pływał tylko tracił kolor

rano i wieczorem 1 dzień

przed śmiercią był blady i chudy

chociaż jadł i rano leżał martwy :cry:

Share