Skocz do zawartości

Krewetkarium 25l.


Kajolica1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć krewetkarium 25l wymiary 40x25x25.

 

Światło: DecoLightDuo

Ecolight sunny 11W (6500K)

Ecolight plant 11W (8000K)

 

Filtr: Kaskadowy HBL 501

 

Grzałka: jeszcze nie wiem jaka.

 

Brak CO2 ( posiadam w płynie EasyCarbo ).

 

Inne: korzeń, termometr.

 

Moje pytania są takie:

Jakie mchy będą rosły w takich warunkach ?

Czy może być takie podłoże: piasek o najmniejszej granulacji a pod spodem żwirek ?

Jakie krewetki wybrać ? ( oprócz RC ) bardzo podobają mi się White Pearl.

Jaką polecacie grzałkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Ecolight sunny 11W (6500K)

Ecolight plant 11W (8000K)

Proponuje dwa moduły 6500K, będą równo doświetlać zbiornik, a tak jedna strona będzie bardziej biała niż ta druga. Pamiętaj że to będzie jakieś 22 W na 20-22 litry wody, na lustro wody będziesz potrzebować jakąś pistie czy inne coś co przytłumi ilość światła docierającego do dna.

Jakie mchy będą rosły w takich warunkach ?

Wszystkie, pytanie jakie chcesz osiągnąć efekty dekoracyjne.

Czy może być takie podłoże: piasek o najmniejszej granulacji a pod spodem żwirek ?

Może ale po co? Będziesz sadzić jakieś rośliny ukorzeniające się? Jeśli chcesz tylko mchy nie potrzebujesz specjalistycznego podłoża, zamień najdrobniejszy piasek na piach o grubości 0,7 mm - 1,5 mm, krewetki uwielbiają taj grubości podłoże, będą każde ziarko piasku podnosić i czyścić.

Jakie krewetki wybrać ? ( oprócz RC ) bardzo podobają mi się White Pearl.

Możesz mieć White Perle, one są z tej samej rodziny co Red Cherry, jeśli będziesz trzymać obie te krewetki będą się krzyżować co da "uwstecznienie" się kolorów, z takiego mixa można dostać różnobarwne kundelki. Są ładne ale nie zaleca się takiej selekcji.

Jaką polecacie grzałkę ?

Każdą która ogrzeje wodę do temperatury jaką wymagasz :P Nie polecam grzałek ELITE, nie mają podziałki temperaturowej na pokrętle i trzeba sobie na termometr utrafiać z temperaturą

 

tak wygląda moja szklaneczka - biurowe 25 litrów

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Ten trawniczek ma być sadzony czy to będzie jakaś gałęzatka kulista wyprostowana i przyczepiona do płaskiego kamienia albo inna pelia/mini pelia? Jak sadzony to przydało by się podłoże do sadzenia nadające się. Co do Twoich obaw o wzrost roślin to nie powinnaś mieć większych problemów, dość dużo światła, popracować nad lekkim nawożeniem, żeby glona nie było za wiele przydało by się ograniczyć czas świecenia i eksperymentalnie dobrać go optymalnie. Ja świece 6 h ale że szklanka jest przy samym oknie raz na tydzień czyszczę szybki z zielonego nalotu. W szklance żyją Cristal Red i Caridina thambipillai wczesniej nazywana Caridina cf. propinqua

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glossostigma elatinoides - u mnie bez co2 i z oświetleniem 0,6W na litr w baniaku 30 cm wysokości zanikła zupełnie, mały heniek w takich warunkach utrzymał się dość dobrze, znajomy przy podobnych warunkach miał odwrotnie, heniek mu zanikł a głosia miała się dobrze. Nie mam pojęcia od czego to jest zależne. Podłoże możesz spróbować nabyć na "porcje", można nabyć na litry lub kilogramy. Do trawnika przydał by się substrat nie za gruby czyli coś z nazwą POWDER, takie malutkie drobniutkie kuleczki. Nie wiem co można polecić z podłoży gotowych, nie polecę początkującemu ada amazonia, to strasznie zjada twardości, zachwalają Aqua Artu Shrimp Sand tyle że ono nic nie daje roślinkom, podłoże to ma zbijać parametry wody do jakiś tam ustalonych poziomów. Sam nie wiem, nie szadze roślin w krewetkariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...