Skocz do zawartości

240l - Azja


mordimer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc wkrótce doczekam się chyba kolejnego i chyba już ostatniego zbiornika >.

 

120x40x50 profil.

Wyłowiłem na allegro z pokrywą, szafką, (jakimś filtrem wewnętrznym gąbkowym), grzałką etc.

 

+rośliny ;-)

+ ryby :-( (jakiś sumik, 2 zbrojniki, których nie chcę, oraz 2 bocje i 2 kosiarki - te drugie są mile widziane)

 

Pierwsza sprawa, czyli obsada. Planuję w nim Azję a ryby które najbardziej podobają mi się z tego biotopu to:

 

-Bocje wspaniałe

-Kosiarki

-Labeo

- Gurami dwuplame/niebieskie

- Danio malabarskie

- Sumy szkliste

 

Prośba do was o ilość tychże ryb i konfigurację w w/w zbiorniku.

 

Druga sprawa, co z rybami - czy pozbyć się wszystkich a do czasu kiedy zbiornik u mnie dojrzeje, to kupić sobie gotową obsadę?

Akurat 2 bocje i 2 kosiarki byłyby jak znalazł, ale musiałyby przez ten czas przeczekać w moim 100l akwarium.

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę , że polubiłeś Azję tak jak ja :D

 

Ja bym w takiej bańce widział skaliste dno z otoczaków i eleocharisy, gałęzatki, może jakieś mchy między nimi.

Po prostu imitację wartko płynącego strumienia ;)

Co do obsady :

10-12x sumik szklisty

6x kosiarek

6x przylg chińskich

Ale to takie moje , wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przecież jeszcze inne bocje :-)

 

Zrobię chyba tak, że wezmę zbiornik bez ryb.

Zanim dojdę do ładu - z ustawieniem, czyszczeniem, wymianą podłoża na nowe, zakupem filtra zewnętrznego, to czasu minie ho ho ;-)

 

A przecież jeszcze trzeba jakiś korzonek zorganizować, a to jakiś pomysł podpatrzeć - no ale to już sama przyjemność.

 

Co do Twoich wyobrażeń szczupak to sam nie wiem :D. Masz jakąś fotkę tak obsadzonego zbiornika?

 

Tak czy siak - ciekawy pomysł :-)

 

Może być tak?

 

Danio Malabarskie x 10

Sum szklisty x 10

Bocja pręgowana x6

Grubowarg syjamski x 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...