Jump to content

20l krewetkarium

Recommended Posts

W sobotę kupuję od koleżanki Shrimp Seta 20 oczywiście z grzałką, filtrem, szklaną pokrywą i oświetleniem. Planuję wrzucic do niego krewetki (oczywiście jak woda odstoi itp) black lub red crystal-ale czytałam, że krewetki black crystal mają większe wymagania niż red. Więc wybiorę chyba red. I teraz tak, ile tych crystalków tam wrzucić? Myślałam, tak z 10 sztuk. Może być? A i jakie podłoże lubią crystalki? Myślałam o piaseczku, ale znów obawiam się, że roślinki tam za bardzo nie urosną :roll: albo mieszany no nie wiem..

I kolejna sprawa, może akurat to nie te litraże, ale też krewetki (przy okazji spytam) mam w ogólnym- 54l amanki (oprócz rybek) na razie dwie, ile jeszcze ich dokupić (oprócz tych co mam)?

Piasek może być byle pod piaskiem było troche żwirko( ja mam tak w Shrimp set 10 z red cherry) i wszystko ładie rośnie:).W twoim krewetkarim kupił bym z 8 max zobaczysz jak się zaklimatyzują jak szybko sie będą mnożyć:)

Crystal red i black to prawie to samo, nawet krzyżują się ze sobą więc nie wiem dlaczego miały by mieć odmienne parametry.

Co do podłoża zdecydowanie polecam Srimp Sand i tym podobne. Będzie ci regulowało parametry (obniżało twardość i pH, chyba że akurat już kranówka ma odpowiednie parametry). Crystale są trudniejsze niż zwykłe redki i babulki.

• 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...