Jump to content

20l krewetkarium


Recommended Posts

W sobotę kupuję od koleżanki Shrimp Seta 20 oczywiście z grzałką, filtrem, szklaną pokrywą i oświetleniem. Planuję wrzucic do niego krewetki (oczywiście jak woda odstoi itp) black lub red crystal-ale czytałam, że krewetki black crystal mają większe wymagania niż red. Więc wybiorę chyba red. I teraz tak, ile tych crystalków tam wrzucić? Myślałam, tak z 10 sztuk. Może być? A i jakie podłoże lubią crystalki? Myślałam o piaseczku, ale znów obawiam się, że roślinki tam za bardzo nie urosną :roll: albo mieszany no nie wiem..

 

I kolejna sprawa, może akurat to nie te litraże, ale też krewetki (przy okazji spytam) mam w ogólnym- 54l amanki (oprócz rybek) na razie dwie, ile jeszcze ich dokupić (oprócz tych co mam)?

Link to comment
Share on other sites

Piasek może być byle pod piaskiem było troche żwirko( ja mam tak w Shrimp set 10 z red cherry) i wszystko ładie rośnie:).W twoim krewetkarim kupił bym z 8 max zobaczysz jak się zaklimatyzują jak szybko sie będą mnożyć:)

Link to comment
Share on other sites

Crystal red i black to prawie to samo, nawet krzyżują się ze sobą więc nie wiem dlaczego miały by mieć odmienne parametry.

 

Co do podłoża zdecydowanie polecam Srimp Sand i tym podobne. Będzie ci regulowało parametry (obniżało twardość i pH, chyba że akurat już kranówka ma odpowiednie parametry). Crystale są trudniejsze niż zwykłe redki i babulki.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...