Skocz do zawartości

Bojownik syjamski


Kacperek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie daj mu się zapoznać ze zbiornikiem to musi być dla niego szok jak był w 200 ml wody a teraz ma 60 l. Więc pewnie pływa i bada swój nowy dom. Ile ma miejsca i czy ktoś jeszcze z nim jest. Za jakiś czas się przyzwyczai to będzie ładnie pływał. A jak zaopatrzysz go w samicę to tym bardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas się przyzwyczai to będzie ładnie pływał. A jak zaopatrzysz go w samicę to tym bardziej :D

Proponuję od razu kilka samic, bo jedna może paść...

Takie zachowanie zwykle mija po kilku dniach, lub tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o zaaklimatyzowanie się Bojownika, bo on tak pro prostu się zachowuje.

Ja mam takowego chyba z 2 miechy i zachowuje się tak samo jak twój.

 

A jak zaopatrzysz go w samicę to tym bardziej :D

Zaaklimatyzowanie się Bojownika nie zależy od ilości samic, błędna teza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bojownika dwa tygodnie i pływa już po całym akwa.

Chowa się tylko na noc, a w porze karmienia podpływa do ręki,

od samic nie zależy zaaklimatyzowanie, ale jeśli dołoży się ich za mało to może je zamęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś takiego bojka, który zawsze się gdzieś chował.

Chyba taki charakter. Mam teraz innego i ten znów szaleje po całym zbiorniku. Urządza sobie nawet 'polowania' na neony. Atakuje jak błyskawica, ale nawet ich nie gryzie. Nigdy nie wyrządził szkody. Ogólnie bojki takie są, że lubią gdzieś błądzić. I jeszcze jedno... Ostatni rozglądałem się po sklepach z rybami i zauważyłem, że tam filtry chodzą na cały gwizdek, odkręcone bąbelki itd. W takich warunkach ryby, a już na pewno bojownik chowa się za czym tylko może. Może i Ty masz w swoim aqua efekt pralki? Wówczas takie zachowanie bojowników to nic dziwnego. Sprawdź czy nie masz zbyt dużego wiru w baniaku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A neony - o przepraszam nie neony, bo do neonów tych ryb nie zaliczamy i nie mają z neonami nic wspólnego - bystrzyki czarne, Ci się mnożą jak szalone? Na pewno masz samce i samice.

 

Bojki też nie będą samorzutnie. Rozmnażać ryby trudniejsze niż gupiki trzeba umieć. Same z siebie nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...