Skocz do zawartości

Coś na roślinach


Mr.Kurczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Za 2 godziny wyjeżdżam na tydzień ,pozostawiam akwarium tacie...

Przed chwilą zauważyłem że na nie których roślinach z liści zaczęły wyrastać jakby takie malutkie włoski,takie jakby malutkie krzaczki...

Co zrobić aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego ,że tak powiem gówna :D na pozostałe rośliny w akwarium 112 l/

Powiem że nawożę rośliny nawozem http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwa ... 17829.html

Zdjęć niestety nie dam rady zrobić gdyż aparat nie chce złapać tych krzaczków...

 

A na drugim akwarium 34l na szybie zauważyłem brązowo-zielony nalot...

Jak się tego pozbyć

 

Proszę o szybką odpowiedź ,gdyż muszę powiedzieć tacie co ma robić przez ten tydzień...

Testy wody dopiero kupiłem,więc będą dopiero w środę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te krzaczki wyglądają?

Jeśli są czarne to są krasnorosty.

Podaj więcej informacji dotyczące tego 112 l.

Masz testy na PO4, NO3, KH, Ph, O2 i CO2? Mozliwe, że to niedobór CO2

 

A co do drugiego to podaj jakie masz oświetlenie, filrt itp. bo bez tych ważnych informacji nikt Ci nie pomoże.

 

Cloe najpierw musimy znaleźć przyczynę, a potem zobaczymy co mu trzeba dokupić itp.;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Za 2 godziny wyjeżdżam na tydzień ,pozostawiam akwarium tacie...

Przed chwilą zauważyłem że na nie których roślinach z liści zaczęły wyrastać jakby takie malutkie włoski,takie jakby malutkie krzaczki...

Co zrobić aby zapobiec rozprzestrzenianiu się tego ,że tak powiem gówna :D na pozostałe rośliny w akwarium 112 l/

Powiem że nawożę rośliny nawozem http://allegro.pl/nawoz-dla-roslin-akwa ... 17829.html

Zdjęć niestety nie dam rady zrobić gdyż aparat nie chce złapać tych krzaczków...

 

A na drugim akwarium 34l na szybie zauważyłem brązowo-zielony nalot...

Jak się tego pozbyć

 

Proszę o szybką odpowiedź ,gdyż muszę powiedzieć tacie co ma robić przez ten tydzień...

Testy wody dopiero kupiłem,więc będą dopiero w środę...

Następny który kupił na allegro SOLE . Nawóz podstawowy,rozpuścić 250 mil itd,glonów będziesz miał dużo więcej ja to przerabiałem i moich znajomych tym poczęstowałem wszędzie to samo kupiłem tego sporo leży na pamiątkę bym pamiętał nie kupować niczego na allegro,podmieniaj wodę po 50% z 2 dwa razy,kup sobie Easy carbo i do tego nawóz wieloskładnikowy nawozić codziennie małymi dawkami.

Ps :Chyba lepiej restart zrób,teraz bym tak zrobił bo zanim ustąpią glony to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...