Skocz do zawartości

PROBLEM Z WODĄ


sebawawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PRZY PODMIANIE WODY DOSYPAŁEM ŻWIR . BYŁ WYPŁUKANY I CZYSTY ALE WODA ZMĘTNIAŁA ,DODAŁEM SOLI AKWARYSTYCZNEJ I NIC . POMOCY !!!!

6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

A ponieważ nie jest to Twój pierwszy taki post i już zwracaliśmy Ci na to uwagę, ostrzeżenie. // Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZY PODMIANIE WODY DOSYPAŁEM ŻWIR . BYŁ WYPŁUKANY I CZYSTY ALE WODA ZMĘTNIAŁA ,DODAŁEM SOLI AKWARYSTYCZNEJ I NIC . POMOCY !!!!

za mało szczegółów ... :roll: .

Po 1. podaj jakie to akwarium i jakie w nim masz ryby

Po 2. Może dno było brudne i dosypując żwir poderwałeś ten brud do góry?

Po 3. Po co dodawałeś sól akwarystyczną ? Przecież ona ci brudu nie zlikwiduje :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz większymi literami, bo niezbyt to widać, a wcześniej przeczytaj regulamin, a szczególnie post mówiący coś o klawiszu Caps Lock. Popraw pierwszy post w temacie, albo będzie nagroda.

 

Jakiej tej soli dosypałeś? Takiej niebieskiej Tropicala?

 

PS: A to już drugi taki Twój post, zwracaliśmy już Ci uwagę, a więc nagroda leci do Ciebie. Popraw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc przeczytaj, unikniemy nieporozumień na przyszłość.

 

Co do obsady, nie jest źle. Na kosiarki baniak ciasny. Jak glonojady to zbrojniki niebieskie to ok, jak nie to nie.

 

Jeśli podmiana została zrobiona prawidłowo, to winny jest żwir. Wszystko znikłoby w ciągu 24h. No ale dosypałeś soli i teraz będzie problem. Pomijam kwestie tego że sól potrafi być trująca dla "glonojadów", ale ta konkretna, tropicala, bardziej szkodzi niż pomaga. W każdym razie na zmętnienie wywołane żwirem, a nie pierwotniakami [które też samo by znikło], nie pomoże tym bardziej. Dodatkowo sól zawiera błękit metylenowy. Zabija bakterie nitryfikacyjne, zaburza cykl nitryfikacyjny, psuje parametry, a w konsekwencji może skończyć się na takich problemach jak zgony rybek lub... mętna woda po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...