Skocz do zawartości

[112L] Akwarium ogólne, aktualizacja po roku str. 2


Pietro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja na stronie 2


No może nie takie pierwsze, bo kiedyś, za dzieciaka już hodowałem rybki, ale raczej można było to nazwać zupą rybną ;) . W podzięce za rady, które otrzymałem na tym forum, jeszcze przed założeniem akwarium, dzisiaj prezentuję jego zdjęcia. Najpierw trochę o szczegółach:

Oświetlenie:
-Standardowe, 2x18W

Sprzęt:
- Grzałka 150W z termostatem
- Filtr wewnętrzny Eheim PickUp 2012
- Brak CO2

Podłoże:
- Żwir rzeczny 3-5 mm
- Substrat Tetra Plant

Ozdoby:
- Łupki filitowe
- Tło strukturalne

Rośliny:
- Echinodorus Grosse Bar
- Echinodorus macrophyllus
- Sagittaria subulata
- Microsorium pteropus Narrow

Specjalnie dobrałem takie rośliny, które nie wymagają mocnego światła i nawożenia.

Obsada:
- 6 x gupik
- 6 x tęczanka neonowa
Już niebawem, dodatkowo:
- 6 x danio różowe
- 6 x kirysek lamparci

Zdjęcia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jak widać, póki co, roślinki są małe. Mam nadzieję że szybko się rozrosną i wtedy pochwalę się efektem końcowym ;) Chętnie wysłucham też krytyki :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Ale niestety już widzę pierwszy błąd, który popełniłem. Kupiłem 4 samce gupików i 2 samice. Jedna z nich nie wzbudza prawie żadnego zainteresowania wśród panów, ale druga jest notorycznie męczona i musi uciekać do jaskini pod kamień. Chyba będę musiał dokupić jeszcze jedną samiczkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem się już na gupiki ;) Są łatwe w hodowli i ładnie się prezentują... Może pomyślę nad tym aby faktycznie oddać te dwie samiczki. Chociaż w zoologu w którym je kupowałem stosunek samców do samic wynosił co najmniej 5:1, więc u mnie mają o niebo lepiej :P

 

EDIT: Ale powiedzcie jak to jest, że jedna sobie pływa spokojnie po całym akwarium, a druga jest molestowana przez wszystkich :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział że pielęgniczki się brzydko prezentują patrz:

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-ramireza-id587.html

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-kakadu-id869.html

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-boliwijska-dlugocierniowa-id903.html

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-agassiza-id595.html

 

Hodowla tych i jeszcze kilku rodzajów jest wręcz banalnie prosta (nie patrz na wymagania pielęgniczki ramireza one są na tej stronie przesadzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że dokupię 2 samice gupika kosztem jednego kiryska i jednego danio. Więc zamiast po 6 szt. tych rybek, wpuściłem po 5 szt. Teraz na każdego samca gupika przypada jedna samica więc nie powinno być tak źle. Przez te ostatnie dni przyzwyczaiłem się do spokojnego akwarium i teraz sam nie wiem, czy przypadkiem nie przesadziłem z ilością ryb.. Rzućcie okiem na filmik, czy nie jest za gęsto w akwa...

. Czy to mieści się w normie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada, kamienie dobrze wkomponowane. Polecam spróbować, wykorzystać płaską część kamienia po prawej stronie i np. obsadzić go np: małym heńkiem, może światła mu wystarczy, gdyż będzie wysoko, blisko do światła, nie wiem do końca jak bym go umocował ale warto się zastanowić, może jakaś siatka na niej heniek wszystko umocowane do kamienia żyłką, w razie czego żeby zakryć pozostałą siatkę, oplątać ją mchem np. jawajskim. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po roku czas na aktualizację :) . W akwarium trochę się pozmieniało. Obsada teraz to 12 tęczanek neonowych, 1 tęczanka innego gatunku (kupiłem małą jako neonową ale wyrosła na coś innego), 10 kirysów, kilkanaście krewetek amano, kilka helenek. Niektóre rośliny też uległy zmianie na takie, które rosną w słabym oświetleniu. Ogólnie mogę powiedzieć, że już prawie osiągnąłem to co chciałem. Do ideału brakuje mi wyższej rośliny po lewej stronie akwarium. Rośnie ona z inną prędkością, co ta po prawej z powodu innego przepływu wody w tych miejscach.

 

A tu zdjęcia: Powinny być 3 zdjęcia, ale jak odświeżam to różnie to bywa (nie wszystkie się ładują)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...