Skocz do zawartości

[112l] Zielony Zakątek


agunia997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zmian.. no coś już powoli ruusza :D Fotek jeszcze nie mam, ale wszystko w swoim czasie.

 

Do tego właśnie akwa wpuściłam krewetki z krewetkarium, a w akwa 12 l odbyło się w niedzielę tarło rybek (Danio).

Teraz już młodziaki próbują pływać, choć niezdarne są jeszcze :)

Dzisiaj było pierwsze karmienie: mleko w proszku i starte żółtko jaja kurzego (gotowane oczywiście).

 

Oto zdjęcie tuż po wylęgu:

 

http://www.forumakwarystyka.eu/download/file.php?id=294&sid=f8c5e3b41317376da9ffd780fc887587

 

Mam też zdjęcie samczyka bojka (jest b. szybki i dlatego słabo na zdjęciach wychodzi :P ) :

 

http://www.forumakwarystyka.eu/download/file.php?id=295&sid=f8c5e3b41317376da9ffd780fc887587

 

No i jeszcze jedna z samiczek:

 

post-7043-13685167438085_thumb.jpg

 

Kocham te ich krzywe dziobaski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie odwiedzałem wątku i co tu widzę?

Świetne akwarium i piękne rybcie kiedyś miałem podobnego samca bojka i też ganiał jak szalony gdy tylko za aparat chwyciłem.Proponuję jednak coś zmienić,może jeden z takich korzeni obsadzić mchem?

http://img266.imageshack.us/img266/8396/dsc01387d.jpg coś na ten styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No więc przyszła pora na potwora :D

Tak było jeszcze niedawno:

 

post-7043-13685169347118_thumb.jpg

 

A tutaj aktualne:

 

http://img594.imageshack.us/img594/5273/dscf6405o.jpg

 

Jakość straszna, bo na imageshacku tak zawsze się psuje.

 

Tutaj jeszcze rybki:

 

post-7043-13685169347523_thumb.jpg

 

post-7043-13685169347857_thumb.jpg

 

Ze zmian:

 

Doszła Heteranthera,Kabomba [?],Limnobium,Salwinia.

Z akwa wyleciał mech (do drugiego akwa) i Żabienica Bartha.

Znikły wszelkiego rodzaju kamienie i gałąź wierzby.

 

Samiec Bojownika niestety "odpłynął", strasznie mu głowa spuchła i nic nie pomagało.

 

Poszukuję nowego :)

 

Kilka sztuk młodych Danio już tutaj pływa, są na tyle duże, że nic im nie grozi. Już nawet się trą :D

W akwarium są też kiryski pstre, młode sztuki w ilości 7 sztuk. Ze spiżowych zostały 2 kilkuletnie samiczki.

 

Oto jeden z maluchów:

 

post-7043-1368516934818_thumb.jpg

 

Ostatnio wybrałam się do lasu po korzeń. Znalazłam korzeń dębu, już jest spreparowany.

Nie wiem jak go tutaj wcisnąć jeszcze.. wciąż myślę :D

 

To ten badyl:

 

post-7043-13685169348589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za "zainteresowanie" tematem ;)

 

Co do sprzątania to owszem jest co sprzątać, zmieniać itp. Teraz będzie trochę czasu to będzie co robić :D

Trzeba się wybrać do zoologa po jakieś roślinki, bo zwolniło się miejsce na coś jeszcze.

Wciąż poszukuję bojownika, ale niestety same takie hmm.. zwyczajne. Pytałam ostatnio.. będzie dostawa i może wtedy w końcu trafię na jakiegoś bojka, który wpadnie w oko.

Zastanawiam się też nad zamianą jednego anubiasa na np. microsorium czy coś podobnego. Dokładniej to chodzi mi o tego z prawej strony. Na razie są to tylko plany,zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No więc tak.. małe zmiany hehe.

 

Wyleciała heteranthera i limnophila. Heteranthera poszła w części do 12l, a reszta na hodowlę emersyjną.

 

W czwartek 21 czerwca zakupiłam samca bojka.

Niedługo dodam zdjęcie w całej okazałości, teraz tylko to musi wystarczyć ( z woreczka jeszcze).

 

post-7043-13685169971695_thumb.jpg

 

Słabizna, ale to przez ten woreczek.

Bojek młody, ale to chyba zwyczajny vt. Po wpuszczeniu go od razu samiczka pokazała pionowe pasy. To dało mi do myślenia i pomyślałam o zbiorniku tarliskowym. Miałąm tylko 12l, no i zaryzykowałam. Samiec wgl nie był agresywny w stosunku do samicy, nie ma ona żadnych uszkodzeń po tarle. No owszem były zaloty, ale 'delikatne' :D

Wybudował gniazdo, pojawiła się ikra. Opiekował się troskliwie, więc nie odławiałam. Dopiero, gdy się wylęgły.

Do tarła doszło we wtorek 26 czerwca, szybko co nie? :D

 

Tak wyglądała ikra:

 

post-7043-13685170020912_thumb.jpg

 

A tak już narybek:

 

post-7043-13685170021378_thumb.jpg

 

post-7043-13685170021583_thumb.jpg

 

Takie małe szkraby, ale i tak już trochę podrosły, odkąd się wykluły.

Pożywienie to głównie pierwotniaki i mleko w proszku.

Mam nadzieję że podołam i coś uchowam.

 

A teraz akwa:

 

post-7043-13685170021922_thumb.jpg

 

 

I to chyba na tyle będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że do akwa doszła Hygrophila [nie mam pewności] . Doszedł również Echinodorus Regina - a obiecałam sobie, że więcej dużych 'krzaków' nie wrzucę do akwa.. kochana mamusia kupiła.. :lol:

 

Zmiany jeszcze będą.. to nie jest koniec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Daaawno nie było aktualki..

 

Praktycznie to mało się zmienia, bo wciąż nie zabrałam się za zmianę podłoża.. oświetlenia.. leń ze mnie :roll::lol:

 

Młode bojki wciąż mam :) Są już spore.. Z czystym sumieniem mogę je do akwa ogólnego wpuszczać. Co prawda dodam zdjęcie, ale sprzed 2 tygodni niestety. Jutro postaram się zrobić nowsze zdj. Hmm.. płetwy krótkie wciąż :> Czyżby samiczki same? Miejmy nadzieję, że będzie też jakiś samczyk :D

 

 

post-7043-13685171401735_thumb.jpg

 

post-7043-13685171402065_thumb.jpg

 

Akwa:

 

post-7043-13685171402461_thumb.jpg

 

Planuję sprzedać anubiasy.. chwasty jedne :D

 

post-7043-1368517140285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...