Skocz do zawartości

[112l] Zielony Zakątek


agunia997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To o co się pytałaś to najas (egeria najas) rośnie bardzo szybko i bardzo wysoki. Roślinka jak najbardziej na 3 plan. Już miałam ci polecić zasadzenie go do zasłonięcia filtra, ale jest on dość kruchy i łamliwy więc lepiej żeby nie był narażony na silny prąd wody ;)

 

Ps.: Ja cały czas czekam aż wywalisz tą wielką żabienicę, która do aranżu w ogóle nie pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mandy ;) Co do tego najasa to właśnie zauważyłam jego szybki wzrost, ale staram się go b. często przycinać i myślałam nad tym aby gęsto go posadzić z przodu... Oczywiście b. częste przycinki będą tak, aby był cały czas niski. Obawiam się, że żabienica niestety nie wyleci, a to dlatego, że po prostu kupiła ją moja mama i raczej nie będzie chciała jej wyrzucić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staraj się jak możesz ją wyrzucić ... strasznie optycznie pomniejsza zbiornik ... jak pierwszy raz spojrzałem na zdjęcie, to pomyślałem - maluszek (góra 45l)... Jak doczytałem, że 112 to byłem w szoku.

Zobacz viewtopic.php?p=302089#p302089 . Tyle samo litrów a wygląda na 3 razy większe ;)

 

Nie lubię "ścian" z nurzańca, ale u Ciebie wygląda nawet spoko. Masz ładne akwarium :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roślina o którą pytała Aga to nie moczarka (egeria najas) tylko jezierza mała (najas quadelupensis).

 

Nie podoba mi się w ten sposób przycięty nurzaniec i porozwalane żabienice, lepiej by wyglądały po jednej stronie wg mnie. Ale to Twoje akwarium ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nurzańca to był tak "poprzycinany" przez to, że końcówki jego liści zżółkły i b. brzydko to wyglądało... musiałam je pousuwać. Teraz wygląda to już lepiej, niedługo wstawię aktualkę ;) W tym tygodniu być może dojdzie harem p. Kakadu no i jeszcze jakieś roślinki (tylko jakie?). Żabienice pójdą na prawą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałam dodać foty, ale niestety chwilowo nie mam aparatu, a foty robione telefonem są kiepskie więc foty dopiero za kilka dni :/ W akwa mało się zmieniło... Miały dojść p. Kakadu, ale w zoologu nie było, miało dojść dodatkowe oświetlenie (t5 24W) ale jeszcze nie ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej

 

Co do zmian w akwa to tak:

 

1. Pokrywa została obklejona folią aluminiową.

2. Doszły mchy (taiwan,christmas i stringy moss) i wątrobowiec-pelia.

3. Nowi mieszkańcy: 1+2 P. Kakadu Orange.

4. Kilka kamieni (pokryte mchem)

5. Doszedł kokos.

6. Coś dla roślinek: Tropical-Aqua Plant i Easy Carbo.

 

Oj dawno nie było aktualki.. a więc kolejne zdjęcia "brzydkiego kaczątka" :)

 

post-7043-13685165197252_thumb.jpg

 

post-7043-13685165197656_thumb.jpg

 

Sorka za tą straszną jakość zdjęć :( Ale było to tak na szybko.. i nie tym sprzętem co trzeba :P Jutro wrzucę lepsze zdjęcia, a dzisiejsze są tylko takie do podglądu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze ;)

 

Podłoże na razie zostaje takie jakie jest, natomiast Mandy mam dla Ciebie super wiadomość, :mrgreen: ta żabienica z prawej najprawdopodobniej wyleci, bo przestała mi się podobać, a po za tym jej liście są no takie brzydkie ostatnio i nie wiem jak temu zaradzić... jakieś takie jakby gniły czy coś. Jutro jadę do takiego większego zoologa gdzie znajdę dużo roślin, a więc coś na jej miejsce wpadnie ;) To takie z przodu, coś ala trawniczek to mech na kamieniach, gdyby ktoś się pytał ;) No więc wieczorem dam lepsze zdjęcia ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie kaczątko stało się pięknym łabędziem.

Hmm czy ja wiem.. na pewno będą tu jeszcze zmiany ;)

 

Dzięki wszystkim za miłe słowa ;)

 

Zamieszczam obiecane zdjęcie :

 

post-7043-13685165200121_thumb.jpg

 

Zdjęcie jest i tak złej jakości.. ale już troszkę lepiej to wyszło.. no nic będę próbowała dalej kombinować ze zrobieniem dobrego zdjęcia.. eh te ustawienia aparatu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo ładne akwarium nie często to piszę.

Proponuję,tylko proponuję anubiasa nanę na prawym korzeniu jak będzie kwitł cudnie to będzie wyglądał.

Fajnie by wyglądały takie małe sadzonki po 8 do 12 liści,rozważ to. ;)

Meszki też widać ładnie rosną jak cała reszta,życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...