Skocz do zawartości

Młode krewetki zdychają.


luckyhappy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś rano zauważyłam 5 małych zdechłych krewetek. Zbielały.

A więc zacznę od początku...

Krewetki mam już w akwa dobre 2 miesiące. Rozmnażały się jak szalone. Dwa dni temu krewetki dostały nagłej głupawki, zaraz po zrobieniu porządku w akwarium. Wtedy też kupiłam dwie helenki, po czym, jedna zaginęła (z nie wiadomych przyczyn). Wczoraj zaobserwowałam, że duża krewetka ma tak jakby sparaliżowane łapy. Nie potrafiła utrzymać równowagi, i cały czas się kładła. Po ok. 2 godzinach małe też tak zaczęły robić.

Dziś rano znalazłam zdechłe małe (jedna bez głowy :o), i nie wiem co mam dalej robić.

Gdyby ktoś poradził mi co to za choróbsko i jak je leczyć. Szukałam trochę i podejrzewam, że to wewnętrzna infekcja bakteryjna, ale nie jestem pewna.

PS pH w normie jak zwykle ok. 6,5, temp. 24-25 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Zacznijmy od początku.

Dziś rano zauważyłam 5 małych zdechłych krewetek. Zbielały.

To jest normalne, chwilę po śmierci krewetki zachowują swoją kolorystykę, potem się odbarwiają.

Dwa dni temu krewetki dostały nagłej głupawki, zaraz po zrobieniu porządku w akwarium

Tu bym się doszukiwał przyczyny, jakieś grzebanie w dnie, odmulanie, skok parametrów w tym no2/3 z rozkładających się w podłożu resztek pokarmowych lub obumarłych części roślin.

Wtedy też kupiłam dwie helenki, po czym, jedna zaginęła (z nie wiadomych przyczyn)

Zginęła czyli padła czy przepadła w zbiorniku i nie możesz jej znaleźć? Heleny lubią się zakopywać w podłożu, czym czasem zmieniają parametry wody podnosząc do słupa różne "cifki" uśpione w dnie.

Dziś rano znalazłam zdechłe małe (jedna bez głowy :o), i nie wiem co mam dalej robić.

Głowę mogła stracić dzięki helence ale to pośmiertnie już.

Szukałam trochę i podejrzewam, że to wewnętrzna infekcja bakteryjna, ale nie jestem pewna.

Obawiam się że to nie jest infekcja. Nic nie napisałaś jaką podmieniasz wodę i co ile ja podmieniasz, nie wiadomo jakie podłoże i w ogóle niewiele nam o swoim zbiorniku powiedziałaś.

Mi ostatnia podmiana Ro/kran 50/50 przetrzebiła wszystkie baniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...