Skocz do zawartości

Żywy (naturalny) pokarm


daniel15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Czy można dawać rybom pokarm żywy złapany ze środowiska naturalnego?

Np. Idę nad staw biorę mokre wiaderka macham nim i w środku są komary muszki itp to czy mogę to dać?

Co mogę jeszcze dawać rybom z żywego pokarmu i gdzie go znaleźć?

(nie chodzi mi tutaj o hodowanie larw jakiś itp. po prostu chcę pójść złapać coś i dać)

Liczę na szybką i sensowną wypowiedź.

Z góry dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do butelki 2 l dodajesz kawałek jabłka i czekasz.

Jak będzie już tam odpowiednia dla Ciebie ilość muszek, butelkę zalewasz wodą, zakręcasz, wstrząsasz i następnie przepuszczasz przez to czym odławiasz ryby, wyjmujesz kawałek jabłka i muszki dajesz do akwarium. Możesz tak robić nieskończenie wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, mieszkając w Warszawie, miałem kiedyś 2 miejsca, a właściwie 3 na poławianie żywego pokarmu. Łowiłem dafnię.

 

1. Zjeżdzając od Pl. 3 krzyży w dół po lewej stronie jest dość spore oczko.

2-3. Łazienki, ale nie te, królewskie tylko te mniejsze. Zarówno w stawie głównym jak i w kaskadzie przy Pl. na rozdrożu.

 

A łowiłem w taki sposób że do drewnianego/metalowego kija od szczotki mocowałem wykonaną ze sztywnego drutu obręcz, a na nią mocowałem zwykłą pończochę. Takie sitko przy jednym zanurzeniu potrafiło zebrać "żarcia" na 3-4 dni. :D

 

Ale to historia, chyba że ktoś lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, fajnie jak ma się dom jednorodzinny, z jakimś garażem albo coś takiego. Ja jak mieszkam w centrum Warszawy, w bloku :D z matką i narzeczoną to one mi dadzą hodować dafnie, muszki owocówki, artemie i smerfy pod kanapą :D. Całe szczęście że mam pod nosem kilka sklepów akwarystycznych. Swoją drogą to wpadłem na pomysł że zrobię listę punktów/sklepów w Warszawie-centrum bo nie znalazłem tu na forum nigdzie.

 

pozdrawiam

Tacix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...