Skocz do zawartości

[63] Obsada rybek+roślin.


sunrise103
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakładam temat w tym dziale bo nie chciałem zaśmiecać obu działów, ale nie o tym mowa. :)

 

Mam zamiar założyć akwa 63l 60x30x35.

I tutaj się zaczynają schody. :)

 

Zacznę od roślinek, czy do tego akwa będą pasować te oto roślinki? http://allegro.pl/piekny-zestaw-roslin-13-gatunkow-33szt-gratis-mech-i1619492810.html Tę roślinkę 35cm, nie biorę wybiorę jakąś inną, jaką polecacie?

 

Rybki. Chciałbym mieć w tym akwarium na początek stadko neonów (8-10) i parkę ramirezków, czy nie będą sobie przeszkadzać nad późniejszą obsadą będę myślał później. :)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja wolę dokładać rybki stopniowo, poza tym poczytać o gatunkach które mi się podobają i sprawdzić ich wymagania litrażowe.

Przy 63 litrach możliwości dosyć okrojone...

Ramirezek parkę spokojnie możesz mieć, tylko nie wiem czy wpuszczać je na początku, najlepiej dodawać od najmniejszych do największych.

neonki niby z nimi żyją w zgodzie, ale wybierz odmianę mniejszych, np innesa bo może być za ciasno...

co do roślinek to niewiele pomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym była na Twoim miejscu to zmieniła bym rybki ławicowe (neonki) na jakieś inne. Np. razbora hengela.

Są równie piękne jak neonki. Moim zdaniem i doświadczeniem bardziej dogadują się z ramirezami.

 

Edit:

Ewentualnie możesz jeszcze pomyśleć o razborkach galaxy, ale to dość delikatne rybcie, więc jeśli to Twoje pierwsze akwa to nie polecam. W sumie to i ramirezy jak na 1 raz dosyć wymagające.

Powodzenia Kolego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym była na Twoim miejscu to zmieniła bym rybki ławicowe (neonki) na jakieś inne. Np. razbora hengela.

Są równie piękne jak neonki. Moim zdaniem i doświadczeniem bardziej dogadują się z ramirezami.

 

Edit:

Ewentualnie możesz jeszcze pomyśleć o razborkach galaxy, ale to dość delikatne rybcie, więc jeśli to Twoje pierwsze akwa to nie polecam. W sumie to i ramirezy jak na 1 raz dosyć wymagające.

Powodzenia Kolego!

Ryba stadna też morze być bystrzyk ozdobny. Razbory galaxy nie są wymagające .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy na to, żeby przez pierwsze 3 tyg przy zapewnionych dobrych warunkach (postaram się) poczekać do pierwszego tarła Ramirez i jeśli się coś uchowa to oddać i dopiero później następne rybki?

 

Jeśli mówię głupoty to nic dziwnego skoro pierwszy raz będę miał te ryby, więc mniej więcej widzę moją obsadę tak:

 

1+1 Ramirezy

8/10 Neon Innesa

 

oraz kilka sztuk czegoś na dno? Chociażby te Otoski przyujściowe?

 

Może być taka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...