Skocz do zawartości

POMOCY!!! RYBY GINĄ!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam 1,5 miesiąca temu w kaliskim sklepie zoologicznym ryby :

- mruk amazoński

- długonos X2

- skalar X2

- mułojad X2

Po 3 dniach zginął mruk, a po następnych 2 dniach zginął danio. Dokupiłam więc:

- ramireza X2

- molinezja X2

- jarzeniec X2

Przez pierwsze dni było ok ale w ciągu 2 tyg. zginęły :

- 1/5 skalarów

- 5/20 danio

- 5/40 neonów

- 1/4 długonosy

- 2/5 jarzeńców

A o reszcie to już nie wspomnę. Zostało mi zaledwie około 100 ryb a miałam ich naprawdę dużo jakieś 400-500.

Szukałam pomocy ale nikt ze znanych mi osób nie zna się na akwarystyce. Co dziwne 2 długonosy 2 mułojady oraz 2 molinezje nadal żyją. Dziś wyłowiłam kolejne 4 zdechłe rybki i na 1 z neonów dostrzegłam białom narośl. Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie zajmuje dość sporą część sciany. Znajomy robił na zamówienie z hartowanego szkła. Neon był wczoraj cały biały i dziś zdechł, a na innych rybach nic nie widziałam. U niekórych ryb zaobserwowałam tak jakby niedotlenienie a niektóre zdychały w nocy bez żadnych objawów. Ph wody jest w normie. A w akwarium jedyne agresywne ryby to labeo 2X bo reszta ryb żyje w symbiozie. :cry:

 

[edit]

 

Kolejny neon padł. :cry::!: Co się dzieje? :help:

 

Gost: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o reszcie to już nie wspomnę. Zostało mi zaledwie około 100 ryb a miałam ich naprawdę dużo jakieś 400-500.

Szukałam pomocy ale nikt ze znanych mi osób nie zna się na akwarystyce.

Za dużo!

 

Sorry,ale ty też się nie znasz.

Nie ważne,że masz(o ile w ogóle masz,poproszę zdjęcie)tyle litrów.

Na tyle ryb musiała byś mieć basen.Więc nie dziw się,że ryby Ci padają.Masz(miałaś) totalne przerybienie.

Opisz filtrację,ogrzewanie, parametry i podmiany wody.

Podejrzewam,że ryby się zatruły.

 

Ps.Dziwi mnie,że z taką wiedzą uderzasz w tej wielkości zbiornik.

Ryby to nie zabawki.Mój ojciec na podobnej wielkości akwa zdecydował się po ładnych kilku latach przygody z akwarystyką.

Poza tym akwariów nie robi się z hartowanego szkła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ojca akwarium. Postanowił je założyć bo staw na ogrodzie to dla niego za mało. Ja się zbytnio nie znam na akwarystyce i szukam pomocy. Ojca nie ma wyjechal za granice i nie mam z nim kontaktu. Wraca dopiero za tydzień. Mój ojciec ma znajomego, z którym prowadzi od dłuższego czasu interesy i stwierdził że zrobi z takiego szkła. A co do zdjęcia to nie moge zrobić bo aktualnie aparat jest na wakacjach ale jak wróci to postaram się zrobić i wkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebnie dokupiłaś ryby.Wydaje mi się że to będzie pleśniawka mogłeś ją przynieść ze sklepu,najlepiej po zakupie ryb robić im 7 dniową kwarantannę nie wpuszczać od razu do zbiornika, czekam na jakieś wiadomości na temat pomiarów pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...