Skocz do zawartości

Jaka płeć pielęgniczek boliwijskich?


Rekomendowane odpowiedzi

Od początku nie widzę żadnych zalotów u nich raczej czasem się podskubują nawzajem. Wybaczcie za jakość, ale starałam się jak najlepiej. Jaka to płec tych pielegniczek? Bardzo chciałabym aby była to parka. Są to jeszcze młode osobniki niezbyt wybarwione.

 

Ta druga jest chudsza niż ta pierwsza..to tylko co sama zauważyłam. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jedna ma ok. 5cm,a ta druga gdzieś z 4cm, jedna jest grubsza ma bardziej "kwadratowy brzuszek" duga zas ma bardziej płaski brzuszek. Co do płetw to nie widze różnic, jedna z tego co zauważyłam pływa po lewej stronie akwa druga po prawej a jak się spotykają patrzą się w oczka i dziabną się lekko gdzieś, a potem uciekają na swoją strone akwa. NIe pływają razem są raczej odosobnione od siebie, dlatego też zaczęłam się obawiać iż nie jest to parka, ale moze młode ryby tak mają.

 

P.S jak slońce zajdzie zrobię nowe foty-może będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boliwijskie kupujemy dlatego w ilości ok. 5-6 sztuk, by swobodnie pływające ryby zaczeły dobierać się w pary, dlaczego?

Otóż pielęgniczka boliwijska jest trudną do rozróżnienia pielęgniczka jeżeli chodzi o płeć ponieważ samiec i samica praktycznie identycznie pięknie ubarwione, jak i nie posiadają szczególnych cech dla danej płci (Twoje są na to za młode i szczerze mówiac nie zachwycają wyglądem).

 

Jeżeli zabrałaś się za kupowanie tego typu pielęgniczek, to trzeba było chociaż przeczytać w internecie, jak się te ryby odróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...