Jump to content

Jaka płeć pielęgniczek boliwijskich?

Recommended Posts

Od początku nie widzę żadnych zalotów u nich raczej czasem się podskubują nawzajem. Wybaczcie za jakość, ale starałam się jak najlepiej. Jaka to płec tych pielegniczek? Bardzo chciałabym aby była to parka. Są to jeszcze młode osobniki niezbyt wybarwione.

Ta druga jest chudsza niż ta pierwsza..to tylko co sama zauważyłam. :roll:

Ta jedna ma ok. 5cm,a ta druga gdzieś z 4cm, jedna jest grubsza ma bardziej "kwadratowy brzuszek" duga zas ma bardziej płaski brzuszek. Co do płetw to nie widze różnic, jedna z tego co zauważyłam pływa po lewej stronie akwa druga po prawej a jak się spotykają patrzą się w oczka i dziabną się lekko gdzieś, a potem uciekają na swoją strone akwa. NIe pływają razem są raczej odosobnione od siebie, dlatego też zaczęłam się obawiać iż nie jest to parka, ale moze młode ryby tak mają.

P.S jak slońce zajdzie zrobię nowe foty-może będą lepsze.

Boliwijskie kupujemy dlatego w ilości ok. 5-6 sztuk, by swobodnie pływające ryby zaczeły dobierać się w pary, dlaczego?

Otóż pielęgniczka boliwijska jest trudną do rozróżnienia pielęgniczka jeżeli chodzi o płeć ponieważ samiec i samica praktycznie identycznie pięknie ubarwione, jak i nie posiadają szczególnych cech dla danej płci (Twoje są na to za młode i szczerze mówiac nie zachwycają wyglądem).

Jeżeli zabrałaś się za kupowanie tego typu pielęgniczek, to trzeba było chociaż przeczytać w internecie, jak się te ryby odróżnia.

No jak nie :P para=2 osobniki. :D odkąd żyje tak mi się zdawało.

własciwie to jak się spotykaja na środku akwa to one się nie dziobią one się tak jakby...całują :o taki cmok sobie dają i uciekają.

Więcej na ten temat na googel .

Szkoda gadać na ten temat jak nie napiszesz i tak będzie to temat niezrozumiały zawsze znajdzie się jakieś pytanie by nabić sobie posta .

Temat zamykam choć dział nie mój ale serio zaczyna mnie to wk.....ć

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...