Skocz do zawartości

Grzałka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo idzie lato, co się z tym wiąże bardzo wysokie temperatury. Moje pierwsze akwarium będzie przeżywać pierwsze lato. Mam pytanie. Czy grzałka musi być włączona latem? Mam ustawione na 25C stopni. Zimą wiadomo grzeje ale czy latem ona jak jest włączona to ochładza wodę.? Boje się żeby mi ryby się nie ugotowały... bo u mnie w domu latem jest bardzo gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co Ty piszesz?Chcesz powiedzieć że teraz kiedy temperatura nie przekracza 30 stopni to masz od miesiąca wyłączoną grzałkę a kiedy ją przekroczy to ją włączysz?Co chcesz tym osiągnąć?

Opowiadam na Twoje jedno pytanie z pierwszego postu:

Otóż grzałka podgrzewa wodę a kiedy jest wyłączona to na pewno jej nie chłodzi,powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, co Ty piszesz?Chcesz powiedzieć że teraz kiedy temperatura nie przekracza 30 stopni to masz od miesiąca wyłączoną grzałkę a kiedy ją przekroczy to ją włączysz?Co chcesz tym osiągnąć?

Opowiadam na Twoje jedno pytanie z pierwszego postu:

Otóż grzałka podgrzewa wodę a kiedy jest wyłączona to na pewno jej nie chłodzi,powodzenia życzę.

Teraz nie mam potrzeby włączenia grzałki ponieważ trzyma mi się temperatura. Po co mam szajstać pieniędzmi na prąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzałka ochładza wodę? :D

Hehe podobno nie ma głupich pytań. :P

Nie, grzałka służy tylko do grzania, nie schładza wody.

Po co mam szajstać pieniędzmi na prąd

A szastasz skoro grzałka ma termostat i jeśli jest >25 stopni czy ile masz tam ustawione? :zamieszany:

Jest ciepło, grzałka się nie włącza. Temperatura, np. w nocy spadnie poniżej, to się włączy jeśli będzie trzeba.

Gdy temperatura jest odpowiednia grzałka nie pobiera prądu!

No chyba że masz archaiczny wynalazek bez termostatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzałka ochładza wodę? :D

Hehe podobno nie ma głupich pytań. :P

Nie, grzałka służy tylko do grzania, nie schładza wody.

Po co mam szajstać pieniędzmi na prąd

A szastasz skoro grzałka ma termostat i jeśli jest >25 stopni czy ile masz tam ustawione? :zamieszany:

Jest ciepło, grzałka się nie włącza. Temperatura, np. w nocy spadnie poniżej, to się włączy jeśli będzie trzeba.

Gdy temperatura jest odpowiednia grzałka nie pobiera prądu!

No chyba że masz archaiczny wynalazek bez termostatu...

Oto mi chodziło.... Grzałka nie schładza wody. To chciałem wiedzieć dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np od dłuższego czasu mam wyłączoną, znaczy się od wtedy kiedy temperatura na dworze zaczęła osiągać powyżej 22 stopni. Mam grzałkę z termostatem ustawioną na 26 stopni a w ostatni dzień kiedy grzałka była włączona temperatura wody wynosiła 30.. Natychmiast ją odłączyłam i zrobiłam podmianę wody więc trochę temperatura spadła. Teraz spojrzałam a bez grzałki temperaturę mam 27, więc pewnie świetlówka jeszcze nieco podgrzewa wodę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np od dłuższego czasu mam wyłączoną, znaczy się od wtedy kiedy temperatura na dworze zaczęła osiągać powyżej 22 stopni. Mam grzałkę z termostatem ustawioną na 26 stopni a w ostatni dzień kiedy grzałka była włączona temperatura wody wynosiła 30.. Natychmiast ją odłączyłam i zrobiłam podmianę wody więc trochę temperatura spadła. Teraz spojrzałam a bez grzałki temperaturę mam 27, więc pewnie świetlówka jeszcze nieco podgrzewa wodę..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Erni-lee nikt nie pisał o pobieraniu prądu ale Cię rozumię.Ishthar do kobieta Erni.

Należałoby zapytać dlaczego te grzałkę wyciągnęłaś skoro ma termostat ustawiony na 26 C skoro woda ma 30C to i tak się nie włączy.Więc po co ją wyciągnęłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągnęłam grzałki z wody tylko wyjęłam wtyczkę z kontaktu, nie wiem chyba ze strachu :D Ta grzałka ma już 3 lata więc możliwe że termostat się poprostu zepsuł chociaż raz się lampka świeciła (że niby grzeje) a raz się wyłączała (tak jakby już się woda zagrzała).

Teraz bez grzałki w dzień mam 26-27 stopni (mam okna na południe więc mieszkanie szybko się nagrzewa) dodatkowo świetlówka, która jak pytałeś jest włączona od około 9-10 rano do 20-21.

No nie zdarza mi się patrzeć na termometr w środku nocy :P ale wstaję bardzo wcześnie (mam dobry budzik, czytaj: dziecko :D) więc z samego rana mam koło 24-25 zależy jak ciepło jest w nocy na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda Atreyu,ujął bym to tak, nawet nie wiem jak bardzo się dostosujemy co do ustawień grzałki i termometru w akwarium czyli jedno od drugiego możliwie jak najdalej.To wiadome jest że np.przy ustawieniu termostatu na 25C i tak termometr nie będzie pokazywał temperatury tej samej.Dzieje się tak dlatego ponieważ cyrkulacja wody w akwarium rozbijając się o chłodniejsze strefy i ściany akwarium pobierające chłód z zewnątrz nigdy z punktu widzenia fizycznego jest niemożliwe do osiągnięcia identycznych temperatur i na tarmostacie i termometrze,stąd różnice.

Ishthar masz dość stara grzałkę 3 latka to sporo warto pomyśleć o wymianie.Po co?Z biegiem czasu możesz się nie zorientować o chłodzie jesiennym i spadnie Ci temperatura,na Twoim miejscu bym kupił grzałkę ustawił jak ma być, nowa to nowa termostat nie oszuka.Zrób jak uważasz,powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...