Skocz do zawartości

Pierwsze kroki z 60l


kol3s0105
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Dopiero co zaczynam przygode z akwarium na własną rękę.

 

60l (główny)

1x krewetka amano

1x bojownik wspaniały

1x zbrojnik

2x prętnik karłowaty

2x kirysek spiżowy

2x kirysnik czarnoplamy

2x kosiarka

2x gupiki

5x neonki inessa

jeszcze 1x ampularia

 

Wszystkie rybki są jeszcze młode i mam czas by poszukać akwa 112l

 

17l (inkubator)

ok 20x gupik

1x chyba ampularia

 

Natomiast tu mam naprawde małe stworzonka (gupiki ok 3 dni, slimaczek nie wiem ile ma ale jest przeźroczysty z czarnym widocznym punktem w środku).

 

Narazie odkładam na większy filtr zewnętrzny jak i grzałke (narazie grzałka 25w i filtr wewnętrzny z deszczownia made in china),i żadnych szczegułów na temat oświetlenia nie znam , w chwili obecnej żwirek / piach obojętny dla wody, kilka kamyków, doniczka, domek i z roślin mam coś przypominające trawe chyba Echinodorus tenellus ale nie jestem pewny. Mam nadzieje że w krótce przybędzie pare roślin.

Prosze o jakieś porady i przepraszam za błedy ort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o komentarz :-)

 

Najpierw jednak pytanie.

Kiedy masz zamiar zaopatrzyć się w ten 112l ?

 

Co do obsady:

 

Miszmasz masz :-)

 

Gurami za małe akwa, to samo zbrojnik, kosiarki to już w ogóle (nawet do tego 112 będzie mało, zwłaszcza że trzyma się je w grupie).

 

Kirysek 6 szt jednego rodzaju.

Neonów co najmniej 10szt.

 

Gupiki? Nie wiem czy z bojkiem to dobry pomysł.

 

Czemu nie znasz żadnych szczegółów na temat oświetlenia? Ile masz świetlówek i co na nich pisze?

 

No i po co ta doniczka i domek?

 

Za błędy nie przepraszaj - przecież są podkreślane na czerwono, więc powinno to dać do myślenia.

 

Co do wyglądu akwarium - :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to sa pierwsze kroki.

Dzisiaj pewnie jakieś roślinki dołoże.

Żadna z rybek nie przekroczyła ok 3,5cm, no może bojownik ale razem z ogonem.

Co do bojownika i gupików to żyją w zgodzie, tak samo jak reszta rybek jest dla sibie neutralna, jedynie co do może gurami ale dopiero wczoraj dopłyneły.

A akwarium myśle że do końca sierpnia powinno być.

Puki nie ma korzenia, doniczka jest po to by ewentualnie mogły się schować.

Swietlówka jest jedna, daje białe swiatło, apoza tym nie jest opisana a te akwarium kupiłem od znajomego, który użytkowal je przez pół roku.

ps

nie zaznacza mi błędów

 

Edit

 

 

Dziękuje za uwagi i mam nadzieje na więcej.

Własnie przeglądałem zdjęcia róznych gatunków rybek i moje gurami to jednak prętnik karłowaty.

Czy 60l dla nich jest wystarczająco??

 

Andrerw: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Rób foty bez lampy

Po 2. Wystarczy im 60l ale bojek wtedy mówi papa właściwie dwa gatunki labiryntowate nawet w 112l to zły pomysł

 

Ogólnie cała obsada do redukcji

 

 

PS. nie pisz posta pod postem jest to niezgodne z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj patrzyłem za akwa ok. 130l i już wiem na co odkładać i mam nadzieję, że przy rozdzieleniu troche lepiej wyjdzie mi obsada już w obu baniakach, oczywiście po wcześniejszej konsultacji z forumowiczami.

A rybek nie mam zamiaru oddawać ani sprzedawać chyba że naprawde nie będą w stanie wytrzymać ze sobą do sierpnia.( przywiązałem sie do nich )

 

ps

 

Znalazłem kartke z nazwą roślinki lilaeopsis brazilensis.

W 17l nie chciałą rosnąc ale w tym 60l odżywa :)

Już przeczytałem parę materiałów na temat tej roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...