Jump to content

[25] w stylu Tanganika

suchy1947
 Share

Recommended Posts

oświetlenie- 9W

filtracja- JAD SP-100A

C02- EASYCARBO 0,5ml/24h

rośliny- Vallisneria spiralis, Ceratophyllum demersum

zwierzeta- XX Świderków, 8 Red Cherry

Zbiornik nie jest typową Tankanika, nie ma w nim ryb z tego jeziora. Zakładając to akwarium miałem na celu zrobienie czegoś co będzie wyglądać jak Tanganika ale zmieści się w 25 litrach. Vallisneria bardzo źle zniosła przeniesienie do tego zbiornika i na dzień dzisiejszy przetrwały dwie sztuki które powoli odżywają. Krewetki chyba czują sią w tym zbiorniku dobrze, przechodzą wylinki, są wybarwione a samice noszą jaja. W planach jeszcze dokupienie Ampularie.

post-5685-13685164153895_thumb.jpg

Jakiś czas temu na tym forum prosiłem bardziej doświadczonych o radę "jakie inne zwierzęta poza rybami z Malawi i Tanganika dobrze zniosą takie warunki" nikt nie potrafił mi sensownie doradzić, więc zbieram doświadczenie sam.

Dla mnie to nie jest zbiornik biotopowy.

Może pomijając już te krewetki to co sądzicie o samym wyglądzie akwarium?

Jakiś czas temu na tym forum prosiłem bardziej doświadczonych o radę "jakie inne zwierzęta poza rybami z Malawi i Tanganika dobrze zniosą takie warunki" nikt nie potrafił mi sensownie doradzić, więc zbieram doświadczenie sam.

Prawdopodobnie dlatego, że trudno o takie zwierzęta. Jedyne co przychodzi mi na myśl to niektóre ślimaki, ale przy pyskach...

Dla mnie nie to nie jest zbiornik biotopowy.

Co nie zwalnia Cię z obowiązku, hodowli zwierząt w odpowiednich dla nich warunkach. Baniak "a'la" tanga nie jest dobry dla krewet.

Prawdopodobnie dlatego, że trudno o takie zwierzęta. Jedyne co przychodzi mi na myśl to niektóre ślimaki, ale przy pyskach...

Dla mnie nie to nie jest zbiornik biotopowy.

Co nie zwalnia Cię z obowiązku, hodowli zwierząt w odpowiednich dla nich warunkach. Baniak "a'la" tanga nie jest dobry dla krewet.

Które slimaki przychodzą Ci na myśl a które stanowczo odradzasz?

Co myślisz wpuszczeniu tam krewetek i ślimaków z Sulawesi? Może to bedzie kompromis pomiedzy stylem akwarium którego nie chcę zmieniać a wymaganiami mieszkańców.

Moje pierwsze skojarzenie, gdyby nie ta roślinka przy powierzchni to, że to początek małej nano rafy :)

Cxekam na rozwój.

Szczególnego rozwoju nie przewiduję. Najwyżej vallisneria urośnie. Może zmienią się gatunki zwierząt.

Ogrom techniki potrzebnej do nano rafy mnie przeraża, chyba sobie odpuszcze.

• 1 month later...

akwarium zlikwidowane ze wględu na brak dostępu do zwierząt do niego odpowiednich.

Krewetki w tandze... nie no bez komentarza. :D

Mierzysz parametry, czy "mają się dobrze bo żyją"?

Jak to tanga z prawdziwego zdarzenia, to do czasu.

muszę przyznać Ci rację bo mimo iż krewetki donosiły jaja i młode poprawnie się rozwinęły to piękno swojego ubarwienia oraz naturalne zachowania pokazały dopiero po przeniesieniu do innego, lepszego dla nich akwarium.

Zamknąć temat? ;)

Nie chyba nie ma takiej potrzeby. Wręcz przeciwnie, temat małych akwariów skrajnie odmiennych od popularnych krewetkariów i bojownikariów według mnie jest warty rozwijania.

Ja jednak myślę że krewetki i ślimaki z sulawesi były by zachwycone tym baniakiem.

Też tak myślę ale z braku możliwości łatwego kupienia tych zwierząt po rozsądnych cenach uznałem że lepiej jest to akwarium zlikwidować