Skocz do zawartości

Krewetki Rozmnażanie


pinula30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 6 krewetek. Chyba Red Cherry ale nie jestem do końca pewna. Wiedziałam że jedna z moich krewetek nosi jaja, a dziś zauważyłam jedną małą krewetkę. miała około 5 mm, później wypatrzyłam w podłożu pancerzyk po takiej właśnie małej krewetce. Ile ta krewetka może mieć skoro ma już około 5 mm?? i dlaczego widzę tylko jedną?? możliwe jest że inne małe krewetki odkurzyłam odmulaczem jak odmulałam dno tydzień 9 dni temu?? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W zoologicznym mieli napisane tylko "fresh water shrimp" facet nie wiedział jaka to krewetka konkretnie.

Oto zdjęcie jednej z nich

post-6702-13685164336007_thumb.jpg

 

Zdjęcie nie najlepsze i masa glonów :), krewetki są przezroczystke z czarnymi "wzorkami" tu i ówdzie i jedna właśnie ma te zielone małe jajeczka i myślałam, że może zgniłe czy coś :) To moje pierwsze krewetki, pływają w akwarium ogólnym z apistogramma macmasteri i póki co się dogadują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo krewetki Freshwater Cardinal shrimp są zazwyczaj mocno czerwone.. Choć bywają takie.

Inaczej mówi się też Cardinia Japonica freshwater shrimp itd..

Twoja podobna jest do Amanki.. Tak szczerze to nie do końca wiem, jaki to na pewno gatunek.

 

PS Samica nosi jaja 3 - 4 tygodnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach u mnie i jedzeniu "dobrego" żarcia, na krewetkach pojawiło się brązowawe ubarwienie z ciemnymi wzorami, wyglądają coraz bardziej jak Amano.

Ta kreweta z jajkami ( pytanie laika :) ) czy jeżeli jajka nie zostaną zapłodnione, samica będzie je tak po prostu nosić? Można jakoś poznać czy są zapłodnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica trzyma jaja tymi nóżkami które używa do pływania :) Dzisiaj zauważyłam, że jajeczka mają takie czarne dwie plamki koło siebie, wygląda jakby miały oczy. Co to znaczy?

Wiec sie przygotuj bo za tydz bedziesz juz "tata" :)
Przepraszam za przeoczenie :) ciezko byc tata jak sie jest kobieta :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...