Skocz do zawartości

co to??? pomocy


jacol1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy

 

zakładam drugi zbiornik i znowu to samo "coś". W pierwszym (25L) przyczepiło się to "coś" do grzałki ale po kilku tygodniach znikło. W drugim (240L) jest na grzałce i na jednym korzeniu tym bliżej grzałki drugi jest czysty wszystko było wyparzone korzeń wygotowany, zbiornik założyłem dwa tygodnie temu.

 

oto to "coś": :evil:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Przeczytałem chyba ze sto postów, tematów, cudów na kiju i wszystkiego innego. Mam prośbę do kogoś kto naprawdę wie o czym pisze i mówi.

 

Ponad miesiąc ma mój baniaczek, z pleśnią sobie poradziłem(sama zeszłą :D ), problemem są teraz glony wszelkiego rodzaju. Siadłem i zacząłem czytać....... i zgłupiałem :( .

W jednym temacie piszecie, że przyczyną glonów jest nadmiar fosforanów. W drugim, że to nadmiar azotanów. W trzecim, że całą winę ponosi CO2. A w czwartym winne jest światło. Baniaczek ma 240 litrów, obsada to 20 Neonów Innesa, 4 Pielęgniczki Ramireza, 2 ślimaki Ampularia, 5 Kirysków Spiżowych, 10 krewetek Amano. Wyposażenie techniczne to filtr zewnętrzny Fluval 205 z deszczownicą, instalacja CO2(działa tylko w dzień włącza się 2 godziny przed światłem i wyłącza 3 godziny przed światłem), oświetlenie 2x30W(standardowe T8), i 2x39W(Sylvania Aquastar i Luxline Plus). Czas świecenia to w tej chwili 7 godzin na dobę. Co tydzień podmiana 20% wody( co sobota :D ). Nawożenie metodą EI( połowy dawek). Dzisiejsze wyniki testów( testy kropelkowe Sera) kH 8, gH 18, pH 6,5, NO2 0 mg/L, PO4 0,5 mg/L, NO3 10 mg/L. Są to wyniki po dodaniu nawozów ( około 1 godziny po). Z tego co znalazłem na tym forum to nie są jakieś bardzo wysokie stężenia. Jedyne z czego mogę się cieszyć (chyba) to rzęsa bo rozrasta się jak wściekłą.

 

Moje pytanko jest bardzo proste i taką też chciałbym otrzymać odpowiedź: Jakie powinny być poziomy NO3, PO4, CO2 i czas świecenia bądź proporcje tych składników aby w miarę opanować rozrost glonów i cieszyć się ładnym zbiornikiem????

 

To że każde akwarium jest inne już wiem, że nie ma złotego środka też wiem. Ale proszę o jakiś konkret bądź linki do stron gdzie mogę poczytać o konkretach(mogą być strony anglojęzyczne :D )

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w tym temacie bądź na priv.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

jacol może to pomoże http://mralgae.blogspot.com/2008/01/so- ... -your.html

 

Ja bym się przyczepił do Aquastara ale tylko dlatego że ich nie lubię a nie żebym miał jakieś poważne podstawy. Parametry wody masz jak najbardziej dobre, nawet zbyt niskie rzekł bym jak na godzinę po podaniu soli ale nie ma się do czego doczepić, chyba że roślinki te stany zjadają przez pierwsze 3-4 godziny świecenia a potem przy NO3 i PO4 = 0 zaczynają się pojawiać zielenice ^^

Pochwal się proszę co ile i z jakich glonów czyścisz szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie szyby codziennie wymagają czyszczenia. Najczęściej są to zielone kropy (http://i68.photobucket.com/albums/i26/mralgae/algae%20forms/greenspotalgae-2.jpg) i delikatne zielone niteczki(http://i68.photobucket.com/albums/i26/m ... endust.jpg) oraz na roślinkach które trochę ciężko usunąć(http://i68.photobucket.com/albums/i26/m ... brown1.jpg).

 

artykuł fajny z jednym pięknym stwierdzeniem " gdzie jest woda tam są algi" :cry:

 

czy rośliny w tej fazie rozwoju mogą tak "ciągnąć" składniki odżywcze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Robiłeś kiedykolwiek testy wody po zgaszeniu światła? Przypuszczam że tu znajdziesz część odpowiedzi dlaczego masz glony.

Rzęsa wcina dużo soli skoro rośnie jak szalona, ogranicz jej ilość do powiedzmy 1/5 - 1/4 powierzchni lustra wody, zostanie więcej dla roślin. Strzał na ślepo ale nie do końca, powstawanie zielenic przystopuje trochę zwiększenie poziomu PO4 przy porannym podawaniu makr. Proszę do testu wyłącz lub wymień tego Aquatara na coś 6500k, może być Luxline. Jak jesteś z wrocka pożyczę Tobie T5 39W 865.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...