Skocz do zawartości

*lilaeopsis brasiliensis*


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może nie w tym miejscu co być powinno ale jest :)

Czy ta roślinka utrzymała by się w żwirku rzecznym, podłoże ma zaledwie 1-2cm wysokości? Czy dołożyć więcej żwirku?

A może zmienić na piasek?

Wolałabym zostawić tak jak jest, te 2 cm podłoża bo akwarium jest małe, 20litrów, oświetlenie fluorescencyjne 6W tylko nie wiem czy trawka da sobie rade ze żwirkiem o dosyć sporej granulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,przydałoby się jeszcze te 10 Wat czy 15 Wat.. :roll:

W tym litrażu mam nadzieję, że będziesz trzymać tam krewecie, bo dla ryb to za mały zbiornik.

No dobra, no to chyba wszystko wiesz,a i ten jakieś nawozy możesz podawać :lol:

Jakbyś coś chciał wiedzieć to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj mam 12W na te 15 litrów podaję Nutrafin plant gro raz w tygodniu ale nie wiem co z CO2? nie mam jak podawać w tej "szklance" wody, potrzeba czy da się przeżyć bez? A może kupić już jakąś krewetkę żeby wydychała trochę CO2 :)

P.S. Mech będzie dopiero za jakieś 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, opisz mi plany dotyczące tego krewetkarium.

Wiem że akwa 20l z czego 15 do woda.

Oświetlenie 12W na 20l czyli ~ 0,6 W/l.

Nawozisz Nutrafin plant gro, z czego Co2 nie musisz podawać.

Z roślin lilaeopsis brasiliensis i mech za 2 tygodnie.

Zwierzęta : ja bym dał te 4 redki i z 2 babaulti ;)

Napisz o planowanych zwierzętach ,dodatkowych roślinach, sprzęcie i ozdobach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to małe akwarium uruchomiłam tylko po to żeby mi ta trawka rosła szybciej niż w moim dużym akwarium w którym jest chwilowo stanowczo za mało na nią światła :) Na razie więc nic tam nie planuję poza uprawą trawki i mchu który dokupię za jakieś 2 tygodnie, zastanawiam się tylko czy bez żyjątek i nawożenia CO2 będzie to ładnie rosło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...