Jump to content

Akwarium bez filtra. Narybek.


Recommended Posts

Ok. 2 tygodni temu urodziły mi się małe gupiki < jest ich 6 >. Są w kotniku w akwarium ogólnym. Chciałabym je przenieść gdzie indziej. Posiadam akwarium 25l < stoi puste >. Niestety nie wiem gdzie jest stary filtr do tego akwarium, a nie mam możliwości kupienie nowego. Do akwarium wsadziła bym żwirek kilka roślinek itp.

Czy małe Gupiki wytrzymają bez filtra dopóki nie podrosną ?

 

P.s Do akwarium mam światło < nie pokrywe >, nie mam grzałki, ale chyba w takie upały nie jest konieczna.

Nie wiem czy dobry dział :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. Znalazłam jakiś stary filtr, nie ten który szukałam no, ale trudno. Umyłam żwir, przelałam wodę z akwarium ogólnego, ale woda jest strasznie mętna. Kompletnie nic nie widać. Ile mam czekać by woda zrobiła się czystsza lub co mam zrobić ?

 

P.s Chyba niedokładnie umyłam zwir :zamieszany: :oops:

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie masz świeże akwarium,mętna woda świadczy o tym że zaczyna dojrzewać

pomoże w tym niewielka ilość pokarmu

która rozkładając się przyspieszy ten proces.

Nie możesz wpóścić narybku do niedojrzałego akwarium lepiej poczekaj ok. 2 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

W wodzie jest mało bakteri ok 5-10% reszta znajduje się w filtrze i podłożu (pomijam media) jako że wymieniasz je na nowe zbiornik powinien dojrzeć.Jeśli masz stary filtr i był nieużywany kilka dni to bakterie już w nim zdechły.Sama stara woda to nie wszystko.

Link to comment
Share on other sites

U mnie narybek żyje bez filtra, ale ma rośliny.

Radziłabym Ci tak jak Atreyu w ogólnym je trzymać. Ja niestety nie mam takiej możliwości, bo mam za małe akwa. na wewnętrzny kotnik dla narybku.

Link to comment
Share on other sites

W akwarium jest już żwirek i kilka roślinek.

Mam jeszcze jedno pytanie. Filtr jest dosyć duży i nie nadaje się do tego zbiornika. Jest bardzo silny prąd wody przez co w akwarium mam efekt pralki. Jaki filtr polecacie ? Chodzi mi o jakiś mały i tani ponieważ to tylko do kotnika. Nie chce żeby wciągał małych rybek ani wytwarzał silnego prądu wody.

Link to comment
Share on other sites

Filtrowanie wody w zbiornikach z narybkiem nie jest konieczne.Jest jednak pewno ale jak zapewnić w takim razie

stężenie tlenku rozpuszczonego w wodzie powyżej 2 mg/l. Myślenie że proces nitryfikacji zależy od filtra i rozmaitych w nim wkładów nie do końca jest prawdą,bo faktycznie zależy on od potencjału redoks(zawartość tlenu w różnych strefach zbiornika).Np.przy zawartości tlenu 0,5mg/l proces nitryfikacji ustaje a zaczyna się proces denitryfikacji co wcale nie jest korzystne dla narybku.

Tak że zamiast filtra dla drobnego narybku,często stosowałem tylko lekkie napowietrzanie(plusy takie że skarmiane pierwotniaki czy pył nie osiada na gąbce filtra).Dla Twoich 6 gupików w 25l nic nie jest potrzebne ani filtr ani napowietrzanie wystarczy kilka roślin nie wymagających podłoża (podłoże w takich zbiornikach bez ruchu wody zbędne by nie tworzyć stref nisko tlenowych.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...