Skocz do zawartości

[20L] "Dzieciownik"-obecnie krewetkarium (od 25.06.2011)


AgaAga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym,że moje Skalary oszalały i co chwila mają młode,postanowiłam założyć "dzieciownik".Jest to zbiorniczek przejściowy (po podrośnięciu do około 4cm młodzież zostanie sprzedana).Dużym prawdopodobieństwem jest,że po sprzedaży baniak będzie krewetkarium,ale to w przyszłości.Póki co podrastają w nim młodziutkie Skalaro-gadziny ;)

 

Teraz trochę o baniaku.

 

Baniak:

20l "Moby Dick"-kupiony od znajomej.

 

Światło i filtracja:

Światło-nie wiem co mam powiedzieć,nie mogłam się doczytać.Grzałka i filtr kaskadowy wbudowany w pokrywę.

 

Ozdoby:

Korzeń Red Moor-nie musiałam topić,bo idealnie wpasował się w szkło.

Mech Jawajski,montowany na gałązkach zieloną nitką,żeby widać nie było ;) .

Nurzaniec.

Podłoże-biały piasek.

 

Obsada:

7 skalarków wielkości od 8mm do 1,5cm (obsada tymczasowa).

 

Dołożyłabym jeszcze jakieś rośliny,ale kompletnie brak mi pomysłu.Ostatnio podobają mi się takie trochę skromniejsze akwaria.

post-5054-13685164147901_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Atreyu ono naprawdę tak się nazywa :D :D :D

 

Co do mchów-ostatnio ciężko tu na Biegunie coś ładnego znaleźć.I tak zdobyłam kilka najładniejszych szczepów (za ciężkie pieniądze).Na pewno ewoluuje,ale tak jak napisałam chwilowy brak pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń, piasek, kilka roślin i jak pięknie może to wyglądać. Dla mnie się bardzo podoba i właśnie nie dawała bym tam więcej roślin...ewentualnie tylko jakiś trawniczek . Jak sądzę ta roślinka z tyłu szybko się rozbuja, mchy też....a Skalarki coraz więcej miejsca będą potrzebowały podrastając, więc nie ma co ograniczać dodatkowo im przestrzeni.

 

Szkoda że nie da się zbliżeń rybkom zrobić...bo ten maluch z przewagą bieli wpadł mi w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lwico,bardzo mi miło.

Tak jak pisałam na początku tematu,skalarki są w tym baniaku przejściowo.Postaram się jakimś cudem zrobić im zdjęcia.Nie wiem czy mi się uda,bo są naprawdę bardzo szybkie.Najbardziej ciekawi mnie jedna rzecz.Zagadką dla mnie jest to,że jest to jeden lęg,a jedne są mniejsze,drugie większe.Nie wiem czy tak jest zawsze...Ot taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam znów. :)

Doszło kilka rzeczy do "Dzieciownika".

Dokupiłam jedną niezbyt dużą kulkę Gałęzatki i parę małych kamyków.Fajnie to wygląda,podoba mi się.I wystarczy.

Aha,i doszło 9 krewetek red cherry.Jakiś tydzień temu je kupiłam.Nie daję na razie fotek,bo robalki jeszcze się chowają.Mali terroryści są wciąż bardzo ciekawscy,a one bidulki troszkę się boją.Myślę,że jeszcze z tydzień i będą się pokazywać.

Skalarki miały iść do sprzedania,ale pojawił się problem,bo mój Tomasz stwierdził,że absolutnie nie ma mowy.Powiedział mi,że postawimy niebawem duży baniak i zamieszkają razem z rodzicami.Nie wiem jak on ma zamiar to zrobić,ale 260l lub 350l (tak jak planuje zakupić) to już kawałek wody jest.Jak zwykle będę improwizować.A że rachunki za prąd nas powaliły na kolana będziemy likwidować baniaki na rzecz jednego naprawdę dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...