Jump to content

Filtr Eheim 2211 problem

miech
 Share

Recommended Posts

Witam

Po raz pierwszy mam styczność z filtrem kubełkowym. Kupiłem eheim 2211 używkę problem polega na tym iż w filtrze znajdują się bąbelki powietrza przy górze ruszałem nim prawo lewo ale powietrze nadal tam jest. Na zasysaniu jest gąbka drobnoziarnista a na wylocie taki zielony czubek i wężyk do zasysania powietrza wypełnienie od dołu

2xgąbka

ceramika

zeolit

wata

Akwarium 45l

Obsada

gupik x 4 + narybek

Zmienniaki x 5

zbrojnik niebieski x 2

krewetki około 20

Filtr jest położony poniżej akwarium jakieś 10 - 20 cm

zalewałem go poprzez włożenie do akwarium węży i porostu włączyłem a od strony wylotowej zassałem wodę

pomóżcie co z tym filtrem zrobić

Myślę o zrobieniu deszczowni tylko nie wiem jak długa powinna być jaka średnica co ile centymetrów otwory i jak duże te otwory

• Administrator

Filtr się najpierw zalewa, potem się go włącza do prądu. Robiąc odwrotnie, daje Ci ze 3-4 zalania jak będziesz szukał nowego wirnika lub ośki ceramicznej.

KAŻDY filtr się zalewa potem włącza! Nigdy odwrotnie!

Deszczowni nie pamiętam wymiaru. Ale ma około 25cm długości. Otwory? Jak znam życie co 32mm, nie chce mi się wstawać i mierzyć. Średnica otworu około 4mm.

Skoro masz gąbkę na wlocie do filtra, to te gąbki wewnątrz nie są już potrzebne.

Filtr raczej jest odpowietrzony już gdyż go nie słychać jak pracuje, ale drastycznie spadła wydajność po 24 godzinach pracy słabo zasysa powietrze przez rurkę wylotową na rurce zasysającej jest oryginalny koszyk a na niego naciągnięta rajstopa o co chodzi? Węże nie są poskręcane filtr był wczoraj czyszczony.

Zdemontowałem prefiltr na wężu zasysającym wodę jest tylko oryginalny koszyk i nie widzę żadnej poprawy