Skocz do zawartości

[112l] ogólne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

oświetlenie - 2 x 18W + odbłyśniki

filtracja - JBL e900

technika CO2 - brak

 

Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, jednak chciałbym się zapytać o konkretną obsadę:

15 x Neon czerwony

4 x Tęczanka neonowa

4 x Pielęgniczka Ramireza (samiec + 3 samice)

6 x Minor

3 x Kirysek pasiasty (Corydoras arcuatus)

2 x Zbrojnik niebieski

 

Od niedawna posiadam taki właśnie zestaw rybek (wszystkie są młode) - czy ta obsada mogłaby być, ewentualnie czego się pozbyć lub zmienić? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, czytałem kilka artykułów nt. ramirezów, gdzie rekomendowano pary a nie haremy. Jednak w 2 bądź 3 sklepach zoologicznych usłyszałem, że harem będzie lepszy -> mniejszy stres dla samiczek, brak agresji samców (ponieważ jest jeden) itd. dlatego na to się zdecydowałem.

 

Proszę Was, doświadczonych akwarystów o dodatkowe opinie - czy to akwarium jest przerybione czy taka obsada może pozostać.

 

Starałem zachować się podobieństwo wymagań i obszar geograficzny pochodzenia, ale nie zawsze się to może udać (zwłaszcza mi, zupełnie początkującemu), dlatego proszę o ewentualne skorygowanie mojej obsady.

 

Sory za ten oficjalny ton, ale jeszcze siedzę w pracy i tak mi zostało ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

oświetlenie - 2 x 18W + odbłyśniki

filtracja - JBL e900

technika CO2 - brak

 

Wiem, że temat był już wielokrotnie poruszany, jednak chciałbym się zapytać o konkretną obsadę:

15 x Neon czerwony

4 x Tęczanka neonowa

4 x Pielęgniczka Ramireza (samiec + 3 samice)

6 x Minor

3 x Kirysek pasiasty (Corydoras arcuatus)

2 x Zbrojnik niebieski

 

Od niedawna posiadam taki właśnie zestaw rybek (wszystkie są młode) - czy ta obsada mogłaby być, ewentualnie czego się pozbyć lub zmienić? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Jednak ramireza to nie agresywny gatunek i zaproponuję ci parę, jeśli chodzi o te haremy stosuje się je przy większej ilości samców np 2+5 , ale przy jednym samcu 1 samica, wydaje mi się ze tak będzie lepiej.

 

kirysy to stadna ryba proponuję 8 na taki zbiorniczek, a co do gatunku to nie wiem czy go dostaniesz więc zaproponuję inny kirysek lamparci , naprawdę śliczna ryba

Co do tych paru małych stad neonów, tęczanek, bystrzyków , jedno wielkie stado 1 gatunku.np 30 szt neona bo przy takiej ilości słabo te stada będą widoczne, ale obsada mniej więcej ok. Zrobisz jak zechcesz. Zastrzeżeń prócz kirysów brak.

 

 

ps

Minor to inna nazwa bystrzyka barwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...