Skocz do zawartości

brzanka sumatrzańska


Rekomendowane odpowiedzi

To moje drugie podejście do rozmnożenia moich brzanek ,za pierwszym razem ikra spleśniała, a teraz mam problem taki, że ryby się "trą" *(samiec ściska samice) ale ikry nie ma :(. czemu samiczka nie daje ikry dodam, że jest gruba, ale nie z przekarmienia .Proszę o pomoc.

 

 

Edit

 

help me!!!

 

Możliwe żeby samica nie była jeszcze gotowa ?? Bo samiec przybrał takie zielonkowate kolory (jak zawsze podczas tarła) a samica nie i go odgania.

 

 

 

agunia997- Edytuj posty i dbaj o pisownię, bo następnym razem się to inaczej skończy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałbyś litraż i podstawowe parametry. Miałem kiedyś te ryby i samce zawsze się lały a jeśli chodzi o twoją spleśniałą ikrę to w czasie tarła na dno dajesz siatkę np. drobną firankę a po tarle zbierasz ikrę i przenosisz do innego akwarium z tą samą wodę temperaturą i parametrami a wodę natleniasz obficie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jak było za pierwszym razem

ogólne akwarium mam 126l. Mam do tego tarliskowe ,przygotowałem tarliskowe jak potrzeba, ale zrobiłem błąd, bo jak brałem wodę z ogólnego to sporo syfu zebrałem i jeszcze z korzeni roślinek, bo parę ich też wrzuciłem (tak domniemam, że przez to mi ikra spleśniała) ,włożyłem parkę do akwarium tarliskowego około 40l zalane do 2/3 wysokości o godzinie 17:00 ,rano wstaje a one się ganiają i składają ikrę no, ale jak mówiłem pleśń ,grzałka, napowietrzanie było .No, a teraz nie chcą składać ikry znaczy się samice nie chciały, a próbowałem z dwoma parami .Ale myślę żeby odzielić jednego samca i w piątek właśnie tak o 17 wpuścić do niego samiczkę ,co wy na to myślicie ?,a może samiczkę odosobnić ?

 

 

 

 

agunia997-Już przy poprawianiu wcześniejszych Twoich błędów powiedziałam, że następnym razem będzie inaczej, a więc przyznaję ostrzeżenie i radzę dbać o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za pisownie ale jestem dyslektykiem i jak pisze to nie widzę błędów jak wy.Ale się postaram , brzanki złożyły mi znowu ikrę ,Powiedzcie mi co mam zrobić żeby mi nie spleśniała? .Światło słoneczne ma dochodzić do akwarium z ikrą ?? .Proszę o szybką odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...