Skocz do zawartości

krewetki w akwa okolo 40l.


pyszu18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. dostalem propozycje, ze moge dostac akwarium z filtrem i grzalka za darmo, od kolezanki, zrezygnowala bo wpuscila chyba 7 skalarow do niego i jej padly :ugeek: i pomyslalem, ze mozna urzadzic w nim krewetkarium. pokrywe bym zrobil z kawalka szkla a swiatlo przez swietlowke jakas pod spod przykleic albo poprostu kupic pokrywe. co wy o tym sadzicie?? ciezkie jest utrzymanie takiego krewetkarium, czy zwyklu filtr wew wystarczy? pozdrawiam. jestem "nowiciuszem" w akwarystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie krewetki, ja mam i nie narzekam nie są tak trudne w utrzymaniu, ale póki mam 5 szt. na 64L to nie bardzo jest czym oko cieszyć, bo całymi dniami siedzą w kabombie albo za filtrem i tyle się je widzi...

 

fajne są red cherry, amano to na glony, flitrująca też nie zaszkodzi, yellow są ładne, white pearl i tiger również niczego sobie (mam te dwie ostatnie). jakoś specjalnie ci powiem, że nie dbam o nie typu jakieś jedzenie itd. Zajadają z chęcią resztki jedzenia z podłoża, wcinają z roślin okrzemki także dopóki mam trochę glona w akwarium to nie martwię się o ich przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 może być, ale więcej to juz trochu przyciasno moze im sie robić.

amano musisz kupić liczbę docelową bo ich nei rozmnożysz, ale red cherry to ja proponuję jednak kupić dużo mneij i poczekać aż sie same poklonują ;) nie trzeba będzie tyle kasy wydawać.

i tak na marginesie nie jestem pewna czy filtrujaca nie połąkomi sie na małe redki. musiałbyś o tym poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki filtrujące powinny być w zbiornikach ok 100l, czyli Twoje jest za małe.

Ja bym polecała na początek red cherry, bo są dosyć łatwe w hodowli :)

Wszystkie krewetki są stadne, więc z jednego gatunku kup przynajmniej 6-7szt.

Jeśli wybierzesz red cherry to jako drugi gatunek wszystko tylko nie yellow ani white pearl bo się krzyżują ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z poprzednikami- filtrująca odpada.

A co do ilości kup 5-6 one i tak się rozmnożą (np. amano)

A w kwestii bojownika odradzam mieszania go i krewetek w 40L. Zbiornik jest za mały na takie połączenie i krewetki staną się jego pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krewetki amano i filtrujące lubią wędrować jeśli im coś niepodpasuje w poszukiwaniu innego zbiornika ;P więc jak bez pokrywy to naprawdę proponuję dorodne stadko red cherry :] (znaczy 5 sztuk na poczatek i do rozmnożenia)

a pokrywa to by się przydała chociaż taka z kawałka plastiku płaskiego przezroczystego położonego na akwa albo szkła, cokolwiek...

te smieszne cosie nad "akwarium od przodu" to są lampki czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe lampki się nie nadają-musi być świetlówka. Mech nie jest wymagający i spokojnie jedna wystarczy. możesz przymocować ją do jakiejś deki i powiesić nad akwarium- nie musisz od razu kupować pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...