Jump to content

Pytanie i problem :/


thenar2004
 Share

Recommended Posts

Problem odwieczny :/ glony!?! Zakładam że moim problemem jest nowo założony odbłyśnik na świetlówce, ponieważ wcześniej bez niego nie zaobserwowałem rozwoju glonów (poziom No3 i No2 bez zmian i na zadowalającym poziomie, No3 25 mg/l, No2 0 mg/l) ale bez niego moje roślinki jakoś strasznie powoli rosły. Odkąd założyłem odbłyśnik rośliny rosną jak szalone (używam nawozu w płynie Ferra+ Pro zgodnie z instrukcją :)) ale mam też problem z glonami. Moje pytanie to czy jak zacznę krócej świecić światło ( aktualnie ok 11-12 godzin) i jaki jego czas świecenia to czy problem z glonami zniknie i czy roślinki na tym nie ucierpią?

 

mandy29: Nie ten dział. Przenoszę.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak. Masz wysokie NO3. Nie zrozum mnie źle. Jest nieszkodliwe i niskie, jeśli chodzi o mieszkańców ,ale być może masz za małe bądź zbyt wysokie stężenie PO4. Zły stosunek między NO3 a PO4 sprzyja glonom. Światło też za długie. 9-10 godzin wystarczy.

Link to comment
Share on other sites

To nic, że było dobrze kiedyś. Ważne, co jest dzisiaj. Testy na NO3 i PO4 to podstawa w walce z glonami. Jeśli faktycznie masz 25 mg/l azotanów to fosforanów powinieneś mieć około 1,5 mg /l

Napisz jeszcze, co to za glon

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...