Jump to content
Sign in to follow this  
Jasio

Kryptokoryna i żabienica nie rośnie ?

Recommended Posts

Witam, zrobiłem restart w baniaku 20litrowym Low-Tech bo tak strasznie mi zarosło glonami że nie mogłem sobie poradzić... Żabienica i Kryptokoryna rosły bardzo szybko ale były pokryte glonami nadawały się tylko do wywalenia. Postanowiłem tym roślinkom obciąć liście praktycznie po samych korzeniach, podciąłem również korzonki i zasadziłem to w nowo założonym akwarium na ziemi ogrodowej po jakimś miesiącu z kryptokoryny i żabienicy powychodziły liście tzn po jednym małym listku i tyle więcej już mi nie rośnie dziś mija 2 miesiące i dalej mają po jednym listku i nic mi nie rośnie :( w czym może być problem ?

Jakie masz światło? Dajesz CO2? Może po prostu rośliny rosną w swoim wolnym tempie.

Nie daję nawozów bo tak jak napisałem jest to akwarium Low-Tech na bazie ziemi ogrodowej przysypanej żwirkiem.. Co2 również nie podaje.. Światło to żarówka Energooszczędna 11W Philips :P wątpie żeby aż w takim wolnym tempie rosły 2 miesiące i jeden listek wypuściły ? jak je zakupiłem były bardzo dobrze rozrośnięte to rosły mi jak szalone a teraz gdy je wyciąłem to rosną strasznie coś wolno.. ;/

Nie daję nawozów bo tak jak napisałem jest to akwarium Low-Tech na bazie ziemi ogrodowej przysypanej żwirkiem.. Co2 również nie podaje.. Światło to żarówka Energooszczędna 11W Philips :P wątpie żeby aż w takim wolnym tempie rosły 2 miesiące i jeden listek wypuściły ? jak je zakupiłem były bardzo dobrze rozrośnięte to rosły mi jak szalone a teraz gdy je wyciąłem to rosną strasznie coś wolno.. ;/

Teraz to nie mam pojęcia. A glony są dalej?

Światło jest ok.

Ja też podcinałem korzenia i jest teraz ok i myślę, że powinieneś zrobić testy na NO 3 i PO 4

glonów jak na razie nie widać na tych roślinach, dodam że w tedy w akwarium miałem sporo gupików a teraz mam ok 30 krewetek RC więc może to odchody z rybek dawały nawóz i dlatego rosły tak szybko :?::roll: a drogi jest taki zestaw testów na te NO3 i PO4 ?

Na NO2 w moim mieście kosztuje po 20 zł za 1 sztukę to są kropelkowe, a paskowe są tańsze, lecz mniej dokładne. Jeśli znajdziesz do kupuj kropelkowe.

aha ok.. a jeszcze pytanie czy jak podam CO2 to będą szybciej rosły te rośliny czy da im to dużego wzrostu ? ;p zastanawiam się nad EASYCARBO CO2 w Płynie bo mi trochę kasy szkoda na bimbrownie ;/

Jeśli dodasz CO2 to na pewno będą szybko rosły.

Taniej i lepiej to bym Ci doradził bimbrownię własnej roboty.

oo to nawet nie wiedziałem że się da coś takiego zrobić własnej roboty :P myślałem że trzeba kupić reduktor, butle z CO2 i cały osprzęt a masz jakąś instrukcje jak to zrobić ?

Tu mały schemat.

Tylko dawkuj 1 bombelek na 4s.

post-7289-13685164142098_thumb.gif

zmajstrowałem taką bimbrownie :) i działa a bąbelek nie mam pojęcia jak regulować u mnie w butelce z wodą co sekundę bąbelek leci czy to ma chodzić 24h na dobę ? czy krewetki mi nie zdechną ?

regulować możesz takim pokrętłem, znajdziesz coś takiego w zoologiku

Marny ze mnie Picasso, ale mniej więcej będziesz wiedział jak to wygląda.:D

post-7289-13685164152763_thumb.jpg

Sign in to follow this