Skocz do zawartości

Niewyrównany poziom wody w akwarium


Funfelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zacząłem czytać o tych pęknięciach akwariów ... i szczerze powiem że się zdeczka obsr**em w gacie. Problem wygląda tak : http://www.occur.pl/image,e46269003d.html. Wszystko jest w porządku czy mam coś poprawić ? Pod akwarium leżą 2 warstwy karimaty. (wyrównały one już ok. 1cm różnicy ale że tak powiem "na przedniej szybie", tej drugiej różnicy nie wyrównują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zacząłem czytać o tych pęknięciach akwariów ... i szczerze powiem że się zdeczka obsr**em w gacie. Problem wygląda tak : http://www.occur.pl/image,e46269003d.html Wszystko jest w porządku czy mam coś poprawić ? Pod akwarium leżą 2 warstwy karimaty. (wyrównały one już ok. 1cm różnicy ale że tak powiem "na przedniej szybie", tej drugiej różnicy nie wyrównują)

Po pewnym czasie może się coś stać, ponieważ teraz jest na jeden bok większy napór wody niż na inne. Co do poprawienia to na czym stoi akwarium ? Na szafce? może ta szafka ma jakąś regulację kąta nachylenia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium stoi na zwykłej szafce "pod akwarium" tego typu : http://akwaris.pl/_var/gfx/4ff515018ee9 ... d44dc3.jpg

hmmm czyli że co podłoga krzywa? :| . W tej sprawie można zrobić takie coś że podłożyć coś ( miękkiego) pod akwarium ( ale tylko pod jedną stronę np: taką matę do akwarium ) tak żeby było równo, może to coś pomoże. ;)

Każdy ma jakieś przesunięcia, nawet o te mm.

Więc tak jak mówię. Spróbuj wyrównać poziom wody w akwarium matą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden, czy 6mm to jeszcze nie problem. Absolutnie nic się nie stanie.

U mnie przy baniaku 120cm mimo w miarę wypoziomowanej szafki różnica to 1cm.

Spróbuj wyrównać poziom wody w akwarium matą.

Jak wyrównać poziom wody matą?
Chodzi o to żeby podstawić pod akwarium matę. Pisałem na początku o tej macie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej matę podkłada się pod akwarium na wypoziomowanej szafce,ewentualne rozbieżności lepiej korygować poziomując szafkę po czym postawić akwarium zalać i ponownie sprawdzić poziom.Wątpię w to że zbiornik 240 np o przechyle 1 cm długo wytrzyma.

Funfelek najpierw wypoziomuj szafkę,postaw baniak na niej zalej i sprawdż na sucho jaki masz poziom a możesz się zdziwić jaki masz po zalaniu zbiornika szafka szczególnie jak świeżo klejona musi się ułożyć do podłogi.Jeśli nie masz poziomu lepiej pod szafkę coś podłożyć po całej długości podkładki,nie punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To typowy błąd.

ZAWSZE kontrolujemy porządnie szafkę. Stawiamy zbiornik. Kontrola raz jeszcze. Potem zalewanie. W połowie zalewania warto znowu użyc poziomicy. Zalewamy zbiornik po brzegi, wtedy juz widać gołym okiem czy wszystko oki.

Robicie to "od tyłu". Zalewanie akwarium, a potem: bo jest krzywo, bo komuś pękło, bo coś...pomocy itp.

Dokładne wyregulowanie szafki równa się praktycznie ze ściąganiem zbiornika z niej.

Nie mylcie tego z restartem! Restart to restart. Zlanie wody z akwarium i pozostawianie filtrów, podłoża itp nie ruszanych. To NIE JEST restart!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...