Skocz do zawartości

[70l] Ogólne


troja1410
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym przedstawić swoje akwarium,mam je od 2miesięcy.Przepraszam za jakość zdjęć,ale na tą chwilę nie mam aparatu.Zależy mi na wszelkich sugestiach,poradach czy podpowiedziach.

Oświetlenie:2x18W (Aqua-glo+zwykła)

Filtracja:Elite Hush35(24h)

Podłoże:jasny żwir(nie jestem zadowolony taki dostałem z akwarium+kilka rybek)

Pokarmy:Tetra min crisps,tetra pro colour,sera flora,sera vipargan,mrożonki czasem(ochotka)

Nawozy:Aqua art:carbo podaję,classic,K+(jeszcze nie dopiero doczytuję na ten temat)

Obsada:neon czerwonyx8(4miałem dokupiłem 4 i doczytałem,że za mały zbiornik na nie:( ),3xkirys sterby.

Rośliny:Kabomba, peacoc moss, anubias,ludwigia,pistia,heteranthea?,żabienica(mój błąd pięknie rośnie,ale zbyt duże liście do tego akwa-sprzedawca mówił inaczej)

Ozdoby:kokos,2x korzeń.

Grzałka 100w

Parametry:

Ph-8

kH-6

gH-9

NO2-o

NO3-10

PO4-0.5

Podmiany wody raz na tydzień 20%.

Temp:25-26C

 

 

To chyba wszystko.Za kajtka podglądałem ojca akwarium,później miałem kilkumiesięczną nieudaną próbę samodzielnego(kilka lat temu),teraz choć nadal jestem niedoświadczonym akwarystą troszkę więcej mam wiedzy(jednak nadal mało)chcę akwarystyką zająć się na poważnie.Uwielbiam się tym zajmować,a jak oglądam wasze arcydzieła na forum to aż dech w piersiach zapiera.Mam nadzieję,że kiedyś też uda mi się stworzyć coś z czego będę naprawdę dumny.

 

P.S.Nie dość,że słaba jakość zdjęć to nie umię tych odpowiednich rozmiarów zrobić,sorki.

Troszkę poprawiłem,znalazłem podpowiedzieć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W

To chyba wszystko.Za kajtka podglądałem ojca akwarium,później miałem kilkumiesięczną nieudaną próbę samodzielnego(kilka lat temu),teraz choć nadal jestem niedoświadczonym akwarystą troszkę więcej mam wiedzy(jednak nadal mało)chcę akwarystyką zająć się na poważnie.Uwielbiam się tym zajmować,a jak oglądam wasze arcydzieła na forum to aż dech w piersiach zapiera.Mam nadzieję,że kiedyś też uda mi się stworzyć coś z czego będę naprawdę dumny.

 

No jeżeli nie zmienisz podejścia i zapału Ci nie braknie to wróżę Ci bardzo dobrze ;-)

 

A Twój zbiornik prezentuje się całkiem całkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo wysokie ph jak na takie twardości. Napowietrzasz jakąś pompką wodę? Nie wiem czy Twoje rybki mogą przebywać w wodzie o takim odczynie.

 

Wiem,że jest wysokie.Próbuję je zbić,ale nie chce używać chemii.Niczym nie napowietrzam,mam kaskadę i dostarczam tlen przez ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ...

Pomiary robiłeś rano ? Zresztą ma to marginalne znaczenie. Zobacz jakie parametry ma woda którą podmieniasz być może tu leży problem. Obniżenie ph bez chemii czyli użycie wody demineralizowanej/destylowane/RO mieszanej z kranówką do podmian lub samą z dodatkami mineralizującymi.

Aczkolwiek skupił bym się na tym co u Ciebie podnosi ph i spróbował bym to wyeliminować, bo to jest aż nie samowite że przy takich twardościach uzyskujesz ten efekt, na początku skupił bym się na podłożu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem dla pewności test ph kranówki ma8 tak jak ostatnio, destylowana ma 6.5.Przy podmianach łączę z wodą zdeminarelizowaną w prop1/3(k/zd).Więc pewnie masz rację,że to podłoże.To jedyna niewiadoma w moim akwa ponieważ jak wspominałem dostałem je z akwarium i rybkami.Nie wymieniałem go ponieważ było w funkcjonującym zbiorniku.Jeżeli to podłoże to co w nim podnosi ph?I jakie ewentualnie mógłbym zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...