Skocz do zawartości

Wątpliwości na temat płci moich Ramirezek


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem je w dwóch różnych sklepach.

 

Domniemany samiec - tu raczej nie mam wątpliwości

 

Dołączona grafika

 

 

oraz domniemana samica - tutaj od samego początku mam zgryz :-) - pan sklepowy zapewniał, że to samiczka.

Jednak z biegiem czasu ten jej irokez na przedzie jakiś taki bardziej uwydatniony :oops:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przeważnie większy przegania mniejszą/mniejszego, ale bez większego zaangażowania :-)

Często mimo to trzymają się razem.

 

Liczę na pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie!

 

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, że podkradam/odświeżam temat:

 

20min. gapiłem się na grupę Ramirezek w sklepie - wybrałem domniemaną parkę, pan sprzedawca włożył siatkę do akwa - schowały się za korzeń i jak zzaniego wypłynęły wszystkie były blade jak ściana i na dodatek wymieszane ;)

 

Więc co myślicie.. Mam własne podejrzenia, ale nie chcę niczego sugerować... Pozdrawiam i z góry dziękuję..

post-9429-13685164409208_thumb.jpg

post-9429-13685164409583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'samica.'

 

no dobra. samiczka. Nie dyskutuje z tym, moglbys mi tylko pokazac jak rozrozniasz.. Chodzi o nieieski polysk na drugiej plamce? Bez problemu moge rybke wymienic.. Ale chcialbym wymienic ja na samczyka.. A trudno mi je rozpoznac w sklepie w ktorym sa bardzo slabo wybarwione.. Dziekuje i pozdrawiam...

 

Dodam tylko,ze ta mniejsza Ramirezka regularnie gania ta sporo w sumie wieksza.. Nie wykazuje agresji, po prostu szturcha ja, jakby poganiajac. Zaraz potem czesto plywaja para...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis rybki na tym portalu nie jest zbyt precyzyjny, a w kwestii plci juz w ogole niewiele wnosi.

Nie jestem w stanie znalezc w tej rybce jednoznacznych cech samiczki. Za samcem przemawia na pewno ubarwienie brzuszka - wyraznie zoltawe i wydluzone nieco pletwy grzbietowa i odbytowa.. Pierwsza plamka tez pozbawiona jest niebieskiego polysku, do tego rybka jest malo zaokraglona i raczej podluzna..

 

Sprawdz tą stronę a wszystkiego się dowiesz o ramirezkach http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

Z tym wszystkiego to mocno przesadziles ;) Jeszcze zanim kupilem te rybki wiedzialem, ze na podstawie 1-2 cech nikt nie jest w stanie ich rozroznic, chyba ze bardzo wyrazistej - jak czerwono-rozowa plamka - czy uwidocznione pokladelko... W przypadku ryb mlodszych, szczegolnie slabiej wybarwionych nalezy zwrocic uwage na wiecej cech...

 

Dlatego prosze jeszcze raz: po czym wnioskujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...