Skocz do zawartości

rozowy osad w kamieniach


hrabia2mol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ze sztucznych to nic

z naturalnych kokos roślina wyglądająca jak trawa nazwy nie znam

nawozy jesli mozna to tak nazwac to takie specyfiki firmy tropical

multimineral aquaflorin bactosan ichtio

ale to wszystko w dawkach 1/10 (albo mniej) wskazany przez producenta

 

Edit

 

jest jeszcze duży korzeń ale nie wiem z jakiego drzewa kopiłem go razem z aqła dawno juz i nie bylo żadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, lej dalej leki zabijające bakterie nitryfikacyjne do działającego zbiornika, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia parametrów wody. :P

skoro zabija bakterie to czemu rozwijają mi sie nowe twory

 

nie a tak na poważnie to skoro mówisz ze są szkodliwe to przestane stosować bo w sumie ze 2 razy to wlałem i ostatnio z tydzień do dwa tygodnie temu

na opakowaniu jest napisane ze wspomaga prawidłowy rozwój ryb wiec myślałem ze nie zaszkodzi od czasu do czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

hrabio każdy z nas ma jakąś mniej lub bardziej okazałą kolekcję "chemii" którą nabył / dał sobie wcisnąć na początku swej akwarystycznej drogi. Niczego nie lej i niczego nie dodawaj jeśli sam byś tego nie wypił :P lub nie masz 200% pewności jak to zadziała.

 

Bakterie nitryfikacyjne a Twoje różowe stwory to są dwie różne rzeczy, jest duże prawdopodobieństwo że miał byś ich mniej nie podając ichtio, aczkolwiek dopóki nie wiadomo co to takiego jest to różowe to nie wiadomo też co było powodem pojawienia się tego.

Różowe coś ... być może Ecik ma rację, że są to okrzemki podświetlone jakimś groluxem, mogą to być też wapienne glony tyle że w słodkowodnych zbiornikach to straszny rare jest, musiał byś mieć całkiem spore stężenie Ca i do tego jeszcze kilka innych cusiów zapewne. Piasek / żwirek przy szybie ... może to jakaś bakteria jest, coś jak cjano ale to jest macanie na ślepo. Zdjęcie czytelne ułatwi sprawę i być może testy wody NO3/2, PO4, ph i twardości coś rozjaśnią bo tak gdybać można a w efekcie końcowym okaże się że to różowe to jest odbity refleks świetlny od bombki choinkowej leżącej na półce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...