Skocz do zawartości

30l ogólne. bojownik, danio3x, neon2, kiryski2x


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy:) od małego miałem akwa 20 - 112 l tak ok. 10lat. ale zlikwidowałem. praca studia itp. teraz na próbę założyłem 30l na początek żeby zobaczyć czy mam jeszcze do tego cierpliwość. Mam już je 3 mc. Jak wytrwam to za 10 mc zakładam 112l - 200 no i mam parę pytań:

 

danio czy neonki?? które stadko??

kiryski dodać 1 czy 2?

krewetki red cherry 10 będzie ok??

jaki pokarm "żywy"?i czy świeży czy mrożony?

mech jawajski luzem czy do kamieni??

jakie rośliny dodać i ile??

EasyLife carbo dobry nawóz??

czy za 3 m-c mogę dodać suma rekiniego?? w 6 m-c chyba aż tak nie urośnie potem będzie w dużym.

 

 

napowietrzanie -tani filtr HJ-311B

oświetlenie - żarówka energooszczędna e14 7w + 1m listwa led niebieska.

- 40w

filtracja - hj 111b

technika CO2 - nie ma. mam zamiar stosować EasyLife carbo

gatunki i ilość ryb

bojownik 1x

Kirysek pstry 1x

kirysek spiżowy 1x

danio czerwone 3x

neonki 2x

 

rośliny:

moczarka - 3x

HYGROPHILA DIFFORMIS 1x

Rotala rotundifolia 1x

inne sprzęty

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. -Tropical BACTOSAN

parametry wody - nie wiem

preparaty nawozy:

Tropical BACTOSAN 30 m

Podłoże: czarny żwir i biały piasek kwarcowy 50/50 akwa.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

mandy29: Pisownia. Używaj polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki to rybki ławicowe więc raczej odpadają,kiryski też stadne 6+.

Z tej obsady zostawiłbym bojka i dobrał coś ze strony,którą podpowiedziała Ci koleżanka post wyżej.

Pokarm powinien być urozmaicony,ja stosuję różne suche i mrożonki.

Mech należy przyczepić do kamienia,może być korzeń,kokos czy inne rozwiązania,o których tu dużo się mówi.Trzeba poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bez urazy ale nie o takie rady mi chodziło! (ale troja1410 dzieki)

Nie pytam o kanony, informacje z książek, internetu itd. ( te juz znam, czytałem, słyszałem) tylko o Wasze prywatne doświadczenia.

 

Odbiegając od tematu muszę powiedzieć że kiedy przeglądam forum i czytam stałą poradę nr.1:) czyli "oddaj ... ryby" itd musze z przykrościa stwierdzic że raczej nie wnosza nic nowego i nie wiem czy pomogą poczatkujacemu akwaryście. ale to moje zdanie.

A co sie tyczy mojego posta, wolałbym zeby kiedy ktoś juz decyduje sie na odpowiedz przeczytał najpierw ze zrozumieniem tresc.

 

Widze że na palcach jednej ręki można policzyć doświadczonych akwarystów, a wiekszość to osoby które tylko powielaja zasłyszane gdzieś nie do końca sprawdzone informacje.

 

Teraz zapanowała moda na akwaria 1000+, i jesli ktos ma mniejsze to odrazu założylibyscie skarge do TOnZ. A tak naprawde nie na tym polega akwarystyka. Dla niektórych (choć raczej dla wiekszości) akwa ma być troche hobby troche ozdoba. I słysząc jedno i to samo, że np. majac akwa 80 l z mieczykami jest juz sadystą szybko sie zniecheci.

 

 

Moja rada: Z rozsądkiem ale nie dajmy sie zwariować.

Jeśli ktoś ma zamiar sensownie odpowiedzieć a mój post to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczór przeczytałem cała obsadę i napisalem ci co odpada.

Nie chodzi mi o 1000+

Danio czy neonki?? które stadko?? Neonki ławicowa czyli te min. 45l , Danio bardzo żwawa ryba więc większe akwa, Sam 8 lat temu miałem danio w 15l był to błąd, ale wtedy nie było takiego forum gdzie mógłbym sięgnąć po radę, tematy obsady były wałkowane tysiace razy na tym forum. Nie mówimy o 1000l tylko o chociaz tym minimalnym litrażu,

kiryski dodać 1 czy 2? okolo tych 5 min. No i na 30 l to tylko pigmeje/pandy

krewetki red cherry 10 będzie ok?? tak :)

 

czy za 3 m-c mogę dodać suma rekiniego?? w życiu pozjada ci krewecie i reszte malych ryb

w 6 m-c chyba aż tak nie urośnie potem będzie w dużym. Ryba rosnie od początku tzn. jak wrzucisz coś co będzie kiedyś duże do pudełka to odrazu zacznie karłowacieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...