Jump to content

[200l] ogólne

Alexsmoke
 Share

Recommended Posts

Witam!

Oto moje akwa:

Oświetlenie: 2x 35 W, (16h pracy)

Filtracja: Aquaszut Senior Bio 1000, AquaEl FZN-2

Grzałka: Aqua Szut Hot 2005

Obsada:

skalar 4x, neon czerwony 12x, tetra cesarska 4x, bocja wspaniała 4x, cierniooczek kuhla 6x, zbrojnik niebieski 1x, kirys spiżowy 1x(został jeden z kilku, nie chcę kontynuować)

Rośliny: niestety na tym się nie znam

Pokarm: mrożonki(ochotka, szklarka, tubifeks, miks krewetkowy, rozwielitki), płatki Tropical, SuperTabin

Dadatki: szyszki olchy czarnej

Podmany wody: raz na dwa tygodnie 50l

Proszę o sugestie i porady.

Radziłbym Ci podmieniać wode raz na tydzień te 40l, 50. Niewiem czy nie masz przerybienia niech się inni wypowiedzą. Żwiru masz trochę mało. I neony to w stadzie dokup coś. Oświetlenie max 12h bo glony będziesz miał

Ja bym ten żwir wymienił na drobniejszy i jednolity (brązowy lub czarny).

Poza tym, jak i mi radziliście ;-) wywaliłbym kamienie.

Prawa strona jakaś taka pusta, no i te tło :zamieszany: - czarny brystol na dzień dobry i zobaczysz efekt :-)

A co sądzicie o układzie roślin i korzeni? Co dołożyć, a co wyrzucić? Czy zmienić coś w obsadzie? Szczerze powiem, że rośliny które mam średnio mi się podobają. Tło jutro zmienię na czarne i dołożę jakąś roślinę na prawą stronę. Kupie też ciemny żwirek i nadsypie na ten co jest.

kirys został ci jeden przez podłoże,

tapeta na 100% wek - brystol lub niebieska lub cos.

i tak samo jak inni podmiany co tydzień

oświetlenie za długo

nawozisz czymś? pod rośliny czy coś?

jak będziesz zmieniał grunt pomysł coś o nawozie lub ziemi pod spód

na ten litraż za mało neonków - bo i tak to ryba stadna

długo masz to akwarium? bo bez odpowiedniego nawożenia zbyt długiego oświetlenia , już za nie długo zobaczymy twój nowy temat na tym forum o glonach. albo o bardzo słabej kondycji roślin

ogólnie będzie ok popraw troszkę aranżacje , tło ,podłoże, może jakiś ładny mech na korzeń - ja ustawił bym go bardziej w górę(ale to ja)

Akwarium ma ponad pół roku. Nie stosowałem nigdy nawozów, rośliny są świeżo po przycięciu, bo zarosły sporą część akwarium(szczególnie ta z szerokimi, długimi liśćmi, nie znam jej nazwy). Tak samo glonów nigdy nie miałem. Pojadę jutro do sklepu, pokombinuje i wrzucę rezultat :)

Najbardziej podoba mi się ułożenie korzeni. Ogólnie ok, tak jak moi przedmówcy polecam czarny bazalt podłoże, odbija światło - lepiej wybarwia ryby, dalej tło..., bardzo się dziwie że rośliny rosną w tak płytkim podłożu, słyszałem że roslina (nie pamiętam nazwy, u ciebie - trzeci plan - środek długie łodygi i liście - jakaś chyba japońska) powinna mieć około 8 cm podłoża. Jeżeli chodzi o rybki, to pewnie nie jedna osoba napisze że "dla Bocji za mały litraż :)". Jeżeli teraz nie masz nawożenia, mi ktoś polecił i jestem zadowolony - Easy carbo, Potas i żelazo. Masz Fajne korzenie, ciekawe rośliny chciaż mógłbyś coś jeszcze dorzucić, rośnie ci wszystko chociaż według mojej skromnej opini,średnio powinno, wykorzystaj to i będzie akwarium super.

Mała aktualizacja - tło czarny brystol, nowe rośliny, stare cofnięte bardziej pod korzenie. Jeszcze tylko ciemny żwir i chyba koniec :) Ogólnie rośliny mają rozprowadzone korzenie bardzo szeroko i bujnie, płytko pod żwirem. Boję się trochę dosypywać więcej żwiru ze względu na starą komodę, na której akwarium się znajduje.

wiesz nikt nie kaze ci dosypywac 40kg piasku :) .

tlo .... o niebo lepiej - jak wspomnialem jak nie masz problemow z glonami nic nie zmieniaj dodajac nawet easycarbo mozesz rozlegurowac zbiornik i zaczna sie klopoty. oczywiscie jak poprzednik napisal , jezeli zaczniesz stosowac to mozesz liczyc na szybszy wzrost roslin , ale to juz twoj wybor.

ogolnie jest co raz lepiej - tak dalej w strone swiatelka w tunelu

p.s

moder. nie mam winPL