Jump to content

Odławianie Ikry


Recommended Posts

Witam serdecznie, mam pytanko po ilu godzinach/dniach można odłowić ikrę Pielęgniczek Ramireza. Ikra została złożona wczoraj, do południa była taka śnieżno-biała, a dzisiaj jest już taka delikatnie kremowa. Pytam dlatego, że ikra jest po raz 7 w moim akwarium tylko wcześniej nie odławiałem, bo myślałem, że coś z tego będzie proszę bardzo o odpowiedź. Dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Ikrę można odłowić już wtedy gdy zostanie złożona i zapłodniona ;) Należy przygotować jakieś akwa, które posłuży za kotnik, wlać wodę najlepiej z akwa ogólnego, włożyć filtr z napowietrzaczem (najlepiej gdyby był to taki który pracował w akwa ogólnym) i na koniec przełożyć ikrę wraz z kamieniem/ liściem rośliny itp. na którym została złożona (nie można wyciągnąć jej na powietrze! Najlepiej przekładać ją cały czas zanurzoną w wodzie)

Link to comment
Share on other sites

Ja to zrobiłem tak: wziąłem liść z ikrą po upływie ok.1h do dużego kotnika w akwarium i dałem też tam rodziców, ikra nie może być poza wodą. W kotniku parka złożyła jeszcze trochę ikry, a teraz czekam co z tego wyjdzie ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...