Skocz do zawartości

Welon na dnie akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim welonem/welonką mianowicie jest w akwarium ok. 80l wraz z drugą welonka z tym, że jedna pływa cały czas na dnie zbiornika (od około tygodnia) leży bokiem i nawet jak chciałem przesunąć muszelkę to się nie ruszyła. Na brzuchu ma mocno odbarwione łuski (białe). Wygląda na to że jeszcze żyje ponieważ od czasu do czasu porusza skrzelami itp. Filtr z taka pompką z powietrzem chodzi cały czas a wodę około 10l zmieniam im co tydzień. Mam pytanko czy da się zrobić coś jeszcze z tą rybą bo z drugiej jestem zadowolony wygląda zdecydowanie na chudszą i z pewnością jest żywsza.

ps: w akwarium są muszelki i żwirek nie posiadam żywych roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co widzę ze zdjęcia, masz raczej małe doświadczenie w akwarystyce, skoro nie wiesz nawet o szkodliwości kolorowych kamyków czy muszli dla ryb. Skoro podstaw nie znasz, to pewnie także nie znasz zasad poprawnej opieki nad baniakiem, co widać też po źle przeprowadzanych podmianach i zbyt słabym filtrze. Bardzo możliwe że roślin w baniaku też nie ma, bo welon pewnie je zjadał, a na dobór odpowiednich nikt nie wpadł...

 

Do rzeczy, czerwone skrzela, możliwe zatrucie, podmień jak najszybciej przynajmniej 1/3 wody. Masz jakiekolwiek testy to zbadania parametrów?

 

Niezależnie czy welon przeżyje czy nie, akwarium będzie trzeba przebudować wręcz od początku. Nowy żwir, ozdoby, filtr. W tych warunkach pewnym było że prędzej czy później taka przygoda jak masz teraz z welonem się wydarzy, jak chcesz uniknąć takich rzeczy w przyszłości trzeba dużo zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie czy wystarczy ze sie pozbede calej zawartosci zbiornika (orpócz wody:D) i czy moge zrobic cos wiecej ???

 

Ryba teraz ciagle plywa na dnie nie wiem czy jeszcze zyje wydaje mi sie ze tak bo od czasu do czasu rusza ustami albo okiem.

Skąd mam wiedzieć kiedy umarla zeby wynieść ją z zbironika ponieważ nie chcę aby sie rozwijały bakterie ???? prosze o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jej bezsilnie trzymać i patrzeć jak zdycha przekopałabym cały zool, oddzieliła i leczyła. Jak zdechnie, bo zrobi to na pewno, nie ma już co ratować. Więc robisz tak:

-wymieniasz wodę całkowicie (welony to silne ryby, przetrwają)

-wlejesz im odkażacz(abioseptynę) kilka kropel

-urządzisz akwarium zgodnie z potrzebą rybek.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego typu rybek, jak welon, woda nie może być m.in. zbyt twarda. Należy w twoim przypadku wymienić podłoże na np. piasek gruboziarnisty. Z ozdób mogą być jakieś korzenie i odpowiednie rośliny. Nie zalecam"plastików" w akwarium, choć nie wykluczam w tym przypadku. Pamiętaj, że woda powinna mieć dobrą filtrację i dotlenianie, jak również oświetlenie - m.in. dla rozwoju roślin. W mniejszych baniakach wodę należy częściej podmieniać, to i ryby będą w lepszej kondycji. Dla zdrowia rybek i ich kondycji zalecam dodawanie przy podmianach soli akwarystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...