Skocz do zawartości

[54l] Azja


Bojownik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. ;) kupiłem 1 samice bojownika

i 6 neonków. Tylko kirysek był 1 w sklepie to stwierzdziłem, że kupię innym razem.

Kupiłem jeszcze kabombę, moczarkę i jeszcze inną roślinkę (nie znam nazwy), trochę piasku i dam go z przodu, a przy roślinach zostawię żwir. Wstawię zdjęcia jak wszystko poukładam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod piaskiem zostawiłem żwir ;)

Za chwilę wstawię zdjęcia :)

-------

No to mała aktualizacja

 

:arrow: rybki:

1+3 bojownik wspaniały

8x neonek innesa

2x razbora klinowa

1+1 zbrojnik niebieski

 

:arrow: roślinki

kabomba

moczarka

cryptokoryna (pływa sobie nad termometrem :D )

nie znam nazwy (za korzeniem)

podobna do anubiusa (przed korzeniem)

jakaś jeszcze (po lewej od moczarki)

Może ktoś rozpozna? :D

 

:arrow: podłoże

żwirek różnokolorowy (pod spodem)

piasek akwarystyczny (na wierzchu)

 

:arrow: ozdoby

kamienie-niektóre przysypane piaskiem (znalazłem je kiedyś nad morzem :D)

korzeń (z zoologicznego)

tło: imitacja skałek

 

:arrow: woda

temp. ok.25

 

:arrow: chemia

pokarm: Tetra rubin/min+tetra wafer

multimineral

aquaflorint

 

Sory za jakość zdjęć :D

Edit: wymieniłem 2 zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się czasami dziwię, że o byle pierdołę jednemu czy drugiemu MOD wciśnie warna, a nie ma żadnej selekcji jeżeli chodzi o zdjęcia w galerii. Przecież tu nawet nie widać co jest tak naprawdę w tym akwarium. I absolutnie nie wyśmiewam autora, po prostu uważam, że zdjęcia są masakryczne a żeby zrobić coś przyzwoitego nie trzeba drogiego sprzętu, trochę wiedzy o tym jak zrobić zdjęcia akwarium, bo ta oblana niezidentyfikowaną cieszą szyba jakoś tak na mnie zadziałała niezbyt. Bo nie wiem czy autor sobie kpi z nas czy z forum czy może nieświadomie z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysypanie piasku na żwir było bardzo nie przemyślane, cały piasek za kilka tyg i tak zamieni się miejscem ze żwirkiem kamienie sprawdź octem czy nie zatwardzają wody. 300 l/h w zupełności wystarczy do tego akwarium. może zamiast tych kirysków kup sobie krewetki tylko nie RC bo bojki je mogą zjeść a przynajmniej będą je zaczepiać amano jakieś 2cm dadzą sobie spokojnie rade weź ich kilka szt powiedzmy z 6-8 i to już komplet do tego zbiornika. Maksymalnie jeszcze 4 neonki ale wtedy już musisz bardziej zadbać o florę i oświetlenie bo mam wrażenie że obecnie akwarium nie przetrawi azotanów, musisz albo dokupić cały zestaw (statecznik, świetlówki, kable) albo zmontować coś samemu. Bardzo ważne żeby nie była to zwykła żarówka i nie baw się też w żadne groluxy itd. bo one wymagają ,,koloryzowania" światła a twoje akwarium to raczej low-tech kup świetlówkę sylvania aquastar 24w o barwie 10000k albo biurową białą...

 

 

Poza tym akwarium nabiera kształtu, wydaje mi się tylko że cryptokoryna ma być osadzona w podłożu a nie pływać ale pewny nie jestem.

 

Ps. Mając bojki możesz zapomnieć o potomstwie innych ryb, nie zdziw się :)

 

Ps 2. Popracuj proszę nad ortografią ja też orłem nie jestem ale przynajmniej włącz słownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

to co mi się zdaje muszle są przed akwa , nawet widać ich cień

Muszle są przed akwa, a jedna jest w środku. :)

5pasta5,

drugi obiekt od lewej na pierwszym planie i czarnobiałe coś po środku. Co to?

Chodzi o to?post-9482-13685171329647_thumb.jpg

Jeśli tak to jest to biało-czarny kamień porośnięty glonami, których specialnie nie usuwałem, bo nawet mi się podoba taka"czupryna". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...