Jump to content

ikra skalarów


Recommended Posts

jezeli wyciagniesz ikre z wody to juz po niej.chyba ze nie beda mialy stycznosci z powietrzem ale niewiem jak zareaguje na zmiane warunkow. ja bym zostawil i zobaczyl czy splesnieje. jesli tak to nastpnym razem bedziesz mogl cos zmieniac.

Link to comment
Share on other sites

jezeli wyciagniesz ikre z wody to juz po niej.chyba ze nie beda mialy stycznosci z powietrzem ale niewiem jak zareaguje na zmiane warunkow. ja bym zostawil i zobaczyl czy splesnieje. jesli tak to nastpnym razem bedziesz mogl cos zmieniac.[/quote

 

wodę bym miał z ogólnego akwa tylko czy bez rodziców wyklują się małe????

Link to comment
Share on other sites

jak skalary mają ikre to masz 2 możliwości:

wyławiasz reszte obsady i zostawiasz ikre w akwa(skalary z hodowli po ponad 100 latach straciły instynkt macierzyński, nie mówie tu o althumach)

lub wyciągasz kamień/odcinasz liść z ikrą tak aby nie miała styczności z powietrzem ale w nocy aby rodzice się nie denerwowali/stresowali.Najlepiej w nocy i włożyć garnek/szklanke/butelke obojętne co byle by ikra się tam zmieściła i dalej to już trochę inaczej, napisz jak Ci się uda odłowić :D

nie ma paniki czasami ryby usuwaja splesniale ziarenka. a czasami zjadaja pod wplywem stresu. ale jak pierwsze tarlo ci nie wyjdzie to nie ma tragedii, zwykle dopiero po kilku tarlach wszystko jest w porzadku

też racja ale niestety skalary z hodowli nie mają instyktu macierzyńskiego, ciągłe hodowle po to aby mieć jak najwięcej młodych spowodowały jego zatracenie...prędzej czy później ikra zostanie nawet przez rodziców zjedzona... :cry:

życzę powodzenia :D

Link to comment
Share on other sites

Nie zgodzę się, że skalarki i tak i tak zjedzą ikrę.

Owszem przy pierwszych tarłach może się tak stać, rodzice nie wiedzą jak ją wychowywać. Przy póżniejszych tarłach rzadko się to zdarza. Dużo się mówi o zatraceniu instyktu przez skalary, ale jak się nie ma pecha to rodzice nie zjadają ikry chyba że spleśniałą.

Poza tym skalarki opiekują się potomstwem, chyba że rybki innych agresywnych gatunków mogą zjeść w twoim akwarium młode.

Generalnie jak rodzice opanują sztukę wychowywania młodych to leci to jak automat - cykle składania ikry, opiekowania się narybkiem, odstawania młodych do oddzielnego zbiornika i kolejne tarło.

Na youtube.com możesz znaleść filmiki skalarków, które opiekują się zgodnie bardzo dużą ilością potomstwa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...