Skocz do zawartości

redki krzyżują się z babaulti???


djmoniska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś tu o to pytałam to uzyskałam odpowiedź ze się nie krzyżują, więc zakupiłam red cherry i babaulti, teraz redka nosi jajka zółte a babaulti sielone, a na innym forum przeczytałam że SIĘ KRZYŻUJĄ !!! aż strach się teraz bać! kogo mam słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego!! Babaulti a RC to całkiem inny rodzaj. RC to Neocaridina heteropoda a babulka caridina babaulti. Inny rodzaj, więc się nie krzyżują. Tak samo jak pies z lisem. Niby podobne ,a jednak się nie skrzyżują.

A robią się wyblakłe przez chów wsobny i nie mieszanie krwi. Po prostu dziczeją.

Dołączona grafika

Czy to jest niejasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajka redek zawsze są żółte. Podejrzewam, że u babulek zawsze są zielone i co z tego ? Są blondynki i brunetki i co z tego ?

 

Nic z tego poprostu pytam, nie jestem jakaś super doświadczona w krewetkach, poza tym to mój pierwszy miot i redek i babaulti. Gdzieś jeszcze przeczytałam że babaulti są jakieś jasno kolorowe, a moje są przezropczyste niektóre lekko brązowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Wszystko zależy od definicji. Oryginalne jedyne i niepodważalne Babaulti to Caridina cf. Babaulti które to nie krzyżują się z Neocerdinia Heteropoda var Red czyli Red Cherry, w sklepach sprzedawane są pod błędna nazwą Babaulti Rainbow kundelki Neocardinia Heteropoda, czyli mieszańce Red Cherry z White Perlami, Blue Perlami czy innymi Neocardiniami czarnymi, czekoladowymi których odmiany kolorystyczne są naprawdę tęczowe. Odmian barwnym Caridina cf. babaulti nie jest tak wiele jak się wydaje, bynajmniej w obrocie krajowym zbyt wiele ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babaulti i redki sie nie krzyżują.Tylko,że trzeba pamiętać,że babaulti są też koloru czerwonego.Jeśli więc kupisz takiego koloru to ci kolor się może zmienić.Najlepiej więc kupować redki z pewnego źródła jak chcesz mieć pewny kolor.Babaulti moją gamę wielu kolorów.To właśnie myli inne osoby.Myślą,że babaulti sa tylko białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi ho

Babaulti i redki sie nie krzyżują.Tylko,że trzeba pamiętać,że babaulti są też koloru czerwonego.Jeśli więc kupisz takiego koloru to ci kolor się może zmienić.

Rozwiń proszę tę myśl uwzględniając kwestię pigmentu i podpigmentu. Tak żebyśmy mogli to zrozumieć, w szczególności jak babaulti zmienia kolor pod wpływem sąsiedztwa o takim samym kolorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redki i babaulti się nie krzyżują. Koniec kropka. Jak u was się krzyżują to znaczy że kupiliście jakieś kundle. Myślę, że tabela krzyżówek jest dość jasna i czytelna, a redki i babaulti to zupełnie inna rodzina krewetek. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...