Skocz do zawartości

Filtr Biologiczny


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne są:

-jakiś kubełek bo ma być zewnętrzny w moim wypadku jest to beczka, taka niebieska zakręcana jak do kapusty, ze znaczkiem że nadaje się do przenoszenia jedzenia i nie zmienia parametrów (ja mam 30l-duża powierzchnia filtracyjna smiley )

-węże, ale nie takie zwykłe ogrodowe tylko igielitowe (ja kupiłem 5 metrów, przy okazji mam do spuszczania wody bo było za dużo)

-2 szybko złączki (pasujące na węże)

-podkładki (pasujące na szybko złączki)

-turbina do filtra

-standardowo sylikon do ewentualnych uszczelnień

-wypełnienia

-wiertarka z różnymi wiertłami i takie tam :)

 

 

Bierzesz kubełek (np beczkę) ważne, żeby nie była okrągła, tylko z którejś strony płaska.

Właśnie w tej płaskiej powierzchni wiercisz 2 dziury, na dole i górze(wlot na dole, wylot na górze), takie żeby szybko złączki na ścisk wcisnąć (pamiętaj o uszczelce między szybko złączką a ścianką beczki) na wierzchu (ale nie w nakrętce) robisz dziurkę (rozmiar zależy od przewodu turbiny- np. jak masz grubość przewodu 3mm to robisz dziurę 2mm albo 2.5mm i przeciągasz kabelek "na chama" wtedy nie cieknie smiley chyba że kabelek płaski to trzeba zapaćkać sylikonem). Później w środku beczki do dolnej szybko złączki podłączasz kawałek wężyka (np. 15cm)- żeby woda się "wpuszczała" do filtra a do górnej szybko złączki podłączasz turbinkę która będzie wypychać wodę do akwarium. W między czasie wypełniasz tym, co tam Ci potrzebne. Później zakładasz podkładkę (taka wielka, jest w komplecie z beczką) i mocno zakręcasz.Wkładasz węże do wody, zasysasz :lol: jak się powietrze usunie z akwarium zacznie ciągnąć wodę to podłączasz do prądu i działa

 

źródło: http://www.kfa.tnb.pl autor :pjotjek

post-5690-13685163996127_thumb.jpg

post-5690-13685163996326_thumb.jpg

post-5690-13685163996503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko takie pytanko.

 

Co jeżeli kabel jest podłączony do turbiny na stałe i z drugiej strony jest wtyczka też na stałe?

Trzeba z którejś stron odciąć (np. bliżej tam gdzie jest wtyczka) i dopiero przecisnąć kabel?

Odcinasz tam gdzie wtyczka ( najprościej ) , wtyczka kosztuje około 2-3 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbinę jakoś się montuje, podkleja, przykręca? Czy po prostu sobie leży na wkładzie filtracyjnym?

Z tego co się dowiedziałem można zrobić to na 2 sposoby albo położyć na wkładzie lub zamocować jakoś w środku ( osobiście proponował bym to zamocować w środku )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na dolną rurkę, tą którą ma wpływać woda do beczki. Położyłbym siatkę lub jakiś koszyk. Teraz woda poleci w jedno miejsce. Czyli dokładnie na wprost wylotu z rurki. Dając tam koszyk i przestrzeń około 5-6cm i dopiero potem wkłady. Pozwolisz jej aby zdążyła rozpłynąć się po całej powierzchni dna. Lepiej wtedy rozejdzie się po wkładach.

 

Chodzi mi o np, cos takiego na samym dole:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcia przykładowe z google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...